زورآزمایی توئیتر و دولت هند

این شبکۀ اجتماعی دادخواستی را خطاب به دادگاه عالی ایالت کارناتاکا تنظیم کرده است تا در برابر تعدادی از این دستورات مقامات ایالتی مقاومت کند. دولت هند پیشتر طی نامه‌ای در ماه ژوئن هشدار داده بود عدم رعایت دستورالعمل‌های آن‌ها، توئیتر را دچار عواقب جدی خواهد کرد اما ظاهرا این شرکت فعلا تلاش می‌کند تا قانون را دور بزند. بر اساس آمارهای موجود این شبکۀ اجتماعی بالغ بر 24 میلیون کاربر هندی دارد اما این مسئله سبب نمی‌شود تا مقامات هندی از تنظیم‌گری روابطش به سادگی عبور کنند تا جایی که اخیراً وزیر فدرال راجیو چاندراسخار در حساب شبکۀ اجتماعی خود نوشت؛ «تمامی پلتفرم‌های اینترنتی خارجی باید از قوانین هند تبعیت کنند».

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا، شبکۀ اجتماعی توئیتر تلاش می‌کند تا دستورات مقامات محلی ایالت کارناتاکا را اجرا نکند یا دستکم آن‌ها را به تأخیر بیاندازد.

تأسیس دفتر مقیم یک اصل پذیرفته شده برای صدور اجازۀ فعالیت شرکت‌های فناوری دیجیتال در کشورهای دیگر است، شاید اگر توئیتر ملزم نبود که دفتری در هند راه‌اندازی کند، روسای گروه‌های تروریستی هندی‌تبار و هندی زبان هم می‌توانستند در آن تیک اصالت دریافت کنند و به فعالیت علیه کشور خود بپردازند اما هند به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان مصرانه پیگر اجرای قانون فناوری اطلاعات این کشور در مواجهۀ فعال با پلتفرم‌های غیر هندی است.

شبکۀ اجتماعی توئیتر تلاش می‌کند تا دستورات مقامات محلی ایالت کارناتاکا را اجرا نکند یا دستکم آن‌ها را به تأخیر بیاندازد.

منبع

انتهای پیام/

توییتر در جریان اعتراضات کشاورزان با توجه به اخطار شدید الحن دولت هند، برای مدت کوتاهی حدود 250 حساب کاربری را مسدود کرد تا نظم عمومی حفظ شود اما توییتر به بهانۀ «ناکافی بودن دلایل» برای ادامه تعلیق، حساب‌ها را طی شش ساعت از حالت تعلیق درآورد. فوریه سال گذشته به توییتر اجازه داده شد تا وارد بازار فناوری هند شود اما باید قوانین این کشور را “بدون توجه به قوانین و دستورالعمل‌های خود توییتر” دنبال کند به عبارت ساده‌تر توئیتر اجازه ندارد تا زمانی که در جغرافیایی سرزمینی هند فعالیت می‌کند از قوانین آمریکا برای تنظیم فعالیت‌های خود پیروی کند، این پلتفرم اگر می‌خواهد به هندی‌ها سرویس دهد، باید قوانین این کشور را رعایت کند.

بخوانید:  کشف ۸ میلیارد تومان از اموال صندوق امانات بانک ملی

طی سال گذشته، مقامات هندی چندبار از توئیتر خواستند تا برخی توئیت‌ها را حذف کند و حساب‌های مرتبط با آن‌ها را مسدود کند؛ چرا که این حساب‌ها نظم عمومی را دچار اختلال کرده بودند، اغلب این توئیت‌ها و حساب‌ها مربوط به اعتراضات گسترده سال گذشته کشاورزان هندی و مسائلی بود که در توئیتر مطرح می‌شد، بخشی نیز انتقاداتی بود که دولت هند را برای مدیریت پاندمی کرونا هدف قرار می‌داد.