ساخت لیزر سه موجی دندانپزشکی توسط نخبگان ایرانی/ چه کسی جوابگوی فروش لیرزهای غیراستاندارد چینی در فروشگاه اینترنتی است؟

این فعال حوزه دانش بنیان کشورمان با اشاره به شروع فعالیت گام سوم این شرکت فناور از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ افزود: در این مرحله در واقع محصولات خود را انتخاب کرده بودیم و سه محصول شامل هایفو صورت و لیزر دندانپزشکی و دستگاه را آماده کرده و ساختیم و برای اخذ استانداردها اقدام کردیم، چراکه فرآیند اخذ استاندارد برای تجهیزات پزشکی با توجه به تست های بالینی حدود ۲ تا سه سال زمان بر است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

جعفری از فروش تجهیزات پزشکی و دارویی در فروشگاه اینترنتی و مجازی انتقاد کرد و اظهار داشت: این فروشگاه مجوز فروش اجناس و کالا را دارند ولی بر خلاف قانون اقدام به فروش تجهیزات پزشکی و دارو که عمدتا قاچاق و غیرمجاز است می کنند و هیچ کس هم با آنها برخورد نمی کند ضمن اینکه عمده این اقلام غیراستاندارد و وارداتی است که به بیمار و خانواده او جوابگو هم نیستند. 

همچنین در ادامه این مراسم فیضی یکی دیگر از مدیران این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: یک تیم ۲۰ نفره و‌ نخبه مهندسی الکترونیک و مهندسی اپتیک و مهندسی پزشکی را برای تولید این محصول کنار یکدیگر داشتیم. 

جعفری با اشاره به رونمایی از جدیدترین دستگاه ساخت این شرکت دانش بنیان تحت عنوان دستگاه لیزر دندان پزشکی دایود lasotronix SMART M, با سه طول موج ۹۸۰ متر، ۶۳۵ نانومتر و ۴۰۵ نانومتر، افزود: این دستگاه در واقع یک دستگاه لیزر دندان پزشکی و زیبایی مدرن است که در مواردی همچون برش های دقیق هوموستاتیک، بافتی و تشخیص و درمان های زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

بخوانید:  آبراهام، ابراهیم نیست

وی همچنین اظهار داشت: در گام آخر نیز که از سال ۱۴۰۰ شروع شد، برای اولین دستگاه جوان سازی صورت تحت عنوان هایفو با ویژگی های مختلف، موفق به اخذ پروانه تولید از اداره کل تجیهیزات پزشکی وزارت بهداشت شدیم.


آیا این خبر مفید بود؟

وی با اشاره به اینکه، حدود ۷۵ درصد از تجهیزات مورد استفاده در ساخت دستگاه لیزر دندان پزشکی دایود با سه طول موج در داخل بومی سازی شده است، افزود: سیستم نوری و الکترونیکی خاص طراحی شده در این دستگاه این امکان را فراهم می آورد تا با داشتن یک دستگاه حاوی سه دایود متفاوت، بتوانید علاوه بر استفاده از ۹ گروه درمانی از پیش تنظیم شده با بیش از ۱۰۰ زیرگروه، اقدام به تغییرات برنامه های درمانی متناسب با نیاز بیمار کرده و هرگونه برنامه جدید درمانی ویژه بیمار را با نام خود بیمار به صورت یک پرونده الکترونیکی ثبت کنید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس پرتو امرتات با بیان اینکه، پروانه تولید و همه استانداردهای مربوط به دستگاه لیزردندان پزشکی با سه طول موج اخذ شده است، افزود: این دستگاه در حال حاضر برای تست بالینی در اختیار متخصصان بیمارستان حضرت رسول در تهران قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا، ابوذر جعفری مدیرعامل شرکت یک شرکت دانش بنیان که با همراهی تیم خلاق خود موفق شده اند این دستگاه را طراحی و با کیفیت بالاتری نسبت به نمونه خارجی بومی سازی کنند در مراسم رونمایی از این محصول اظهار داشت: از سال ۱۳۹۳ طرح اولیه فعالیت خود را در حوزه بازار تجهیزات پزشکی آغاز کردیم. آن زمان بابت شناخت بازار و اینکه چه محصولی برای بازار مفید است مطالعاتی داشتیم و در واقع تجاربی بدست آوردیم.

بخوانید:  جریمه سنگین در انتظار لوکادیا/ مهاجم هلندی نقره داغ می‌شود

وی گفت: ما سفارشات زیادی را برای تولید این دستگاه در نمایشگاه ایران هلث دریافت کردیم؛ زمان تولید تا تحویل این لیزرهای دندانپزشکی یک ماهه است. 

در این مراسم همچنین پریسا کاشی مسئول فنی این شرکت دانش بنیان گفت: پنجاه هزار خط کد برای تولید این لیزر نوشتیم اما در نهایت به ۵ هزار کد خط رسیدیم تا به تکنولوژی تولید برسیم. 

انتهای پیام/ 

وی درباره اثر بخشی لیرزی تولیدی ویژه اقدامات دندانپزشکی افزود: اثر بخشی بالینی بیمار مورد تایید قرار گرفته و روی ۹۰ بیمار آزمایش شده است؛ ضمن اینکه اثر بخشی لیزر را از خرداد تا اسفند سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ارتش انجام دادیم. 

وی افزود: در گام بعدی که از سال ۱۳۹۵ شروع شد شرکت را ثبت رسمی و فعالیت خود را از ایده محوری به طرح تبدیل کردیم و یک سری دستگاه ها نیز همچون دستگاه ردیاب را ثبت و پروانه تولید آن را اخذ کردیم و با فرآیندهای کار آشنا شدیم و گواهی دانش بنیانی را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کردیم.