ساماندهی پرداخت های بانکی به تحقق عدالت مالیاتی کمک می کند

عباسپور بیان کرد: سازمان مالیاتی برای تشخیص عادلانه مالیات نیازمند داده ها، اطلاعات متقن و واقعی است و چنانچه نظام مالیاتی به اطلاعات، ریزداده‌ ها و جزئیات دقیق از میزان فروش فعالان اقتصادی دسترسی داشته باشد، شناسایی درآمد به شکل واقعی‌ تری صورت می ‌گیرد و به محاسبه دقیق‌تر مالیات می ‌انجامد و در نهایت کمتر شاهد وقوع فرار مالیاتی خواهیم بود.

4321

وی اضافه کرد: برای پزشکان و دندانپزشکانی که مردم برای آنها گزارش فرار مالیاتی ثبت کرده اند، پیامک اخطار ارسال شده و تمامی پزشکان و دندانپزشکان مطابق قانون مکلف به استفاده از دستگاه پرداخت بانکی (پوز) هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: ساماندهی ابزار پرداخت های بانکی، راهکاری برای دستیابی به عدالت مالیاتی و شفافیت اقتصادی است.

در این جلسه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی، مسائل و مشکلات مالیاتی جامعه پزشکی را مطرح کردند.

وی با اشاره به ضرورت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی گفت: با اجرای قانون «پایانه‌ های فروشگاهی و سامانه مودیان» گام بسیار موثری در مسیر نیل به یک نظام مالیاتی هوشمند، کارآمد و شفاف برداشته خواهد شد.

منبع

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اظهارداشت: کتمان درآمد، جرم تلقی شده و مجازات کیفری دارد و کسانی که مرتکب فرارهای مالیاتی می شوند، علاوه بر وصول مالیات و جرایم، برای آنها پرونده قضایی تشکیل می شود.

این مسئول تصریح کرد: بیشترین گزارش دریافتی از شهروندان درخصوص استفاده نکردن پزشکان از کارتخوان بوده که از طریق واحد پولشویی و فرار مالیاتی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

بخوانید:  ارزشمندترین گوهرها در فضای دانشگاهی، نخبگان هستند

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

ساماندهی پرداخت های بانکی به تحقق عدالت مالیاتی کمک می کند

|