ستاد اجرایی فرمان امام هیچگونه کمک خارجی به کشوری نکرده/ بدنبال واگذاری املاک به بورس و چابک سازی ساختار ستاد هستم

وی با بیان اینکه فعالیت ها در ستاد مبتنی بر عدم تصدی گری است، گفت: می‌توان برخی املاک را واگذار شود و در بورس وارد شود تا ساختار ستاد جمع و جور شود.

وی افزود: در ستاد مشخصا ماموریت فرهنگی نداریم اما اقدامات ما تاثیر دارد ، در مساجد ، در مدارس و باید برای انجام‌ مسایل فرهنگی در ستاد فکری کرد. 

وی تاکید کرد که از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی بیشتر استفاده خواهد شد و در مسایلی مانند سیل و زلزله و‌حوادث غیر مترقبه پیشتازی ستاد ادامه خواهد یافت .

وی‌ با بیان اینکه ما در کنار دولت و مردم هستیم و ستاد رقیب دولت نیستیم، گفت : خواهش میکنم مرز ما را نگه دارید، ما یک نهاد حاکمیتی هستیم اما مرزها باید حفظ شود .

فتاح تاکید کرد که در این دوره از ظرفیت دانش بنیان  ها بیشتر استفاده می شود و  واردات را باید کنترل و بیشتر از ظرفیت داخل استفاده شود .

فتاح با بیان اینکه به مناطق محروم رسیدگی میشود ، ادامه داد: رفع تحریم یا بی اثر کردن تحریم ها پیگیری در دانه فعالیت های ستاد پیگیری خواهد شد .

به گفته وی ، در دولت قبلی هم تلاش میکردیم با دولت همراه باشیم، دولت قبلی هم گلایه ای از همراهی نهاد ها نداشتند .

وی افزود: شاید یکی از دلایل انتصاب بنده این بود که به مخبر نزدیکی هستیم و دنبال نفری بودند که به مخبر نزدیک کار کرده باشند. 

وی افزود: در خصوص وزن دارایی های ستاد غلو می شود، اگر همه دارایی ستاد را یک طرف ترازو بگذاریم و با برخی جاهای کشور مقایسه کنیم، ما آن وزن را نداریم.

بخوانید:  آمار روز؛ رکورد روپایی جهان شکسته شد!

وی، مخبر را معمار ستاد اجرایی توصیف کرد و از اعضای هیأت امنای ستاد تقدیر کرد و تاکید کرد: اطمینان می دهم پروژه های نیمه تمام تکمیل خواهد شد، پروژه ای که شروع شده تمام خواهد شد و ممکن است پروژه‌های جدید را بررسی بیشتری کنیم و از همه ظرفیت مدیران، کارمندان و کارگران استفاده خواهد شد و یک‌رفتار اخلاقی پیاده خواهیم کرد.

وی افزود: خیلی از اقدامات ستاد از جنس خدمتگزاری است و ممکن است دارایی محسوب شود اما سودآوری ندارد و گاهی با یارانه کمک می شود .

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سید پرویز فتاح در آیین تکریم محمد مخبر و معارفه پرویز فتاح به عنوان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار داشت: تشکر خالصانه خود را تقدیم رهبر انقلاب میکنم که ما را مورد لطف قرار دادند، ما سرباز ولایت، نظام و مردم هستیم و فقط سنگر عوض می‌کنیم و اطلاعت میکنیم.

فتاح با بیان اینکه در مناطق محروم کارخانجات ایجاد شده و این روال تقویت خواهد شد، گفت: بعضا می گویند نهاد عمومی غیر دولتی، اینجازیر نظر رهبری است و در بخشنامه ها ما را جدا کنید چرا که مسولیت نهادها غیر دولتی مشخص است.

وی با بیان اینکه حتما سودآوری شرکت ها تقویت می شود اما جهت گیری سود به سمت محرومیت زدایی می رود ، گفت: بعضا گفته شد که کمکهای ستاد یه خارج از کشور می رود که این موضوع اصلا نبوده و یک دروغ و کذب  است.

وی افزود: همه امکانات، منافع ، سود املاک که در قالب اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی می آید، صرف آن چیزی می شود که رهبری خواستند و از آن تخطی نمی شود .

بخوانید:  یک نظم جدید منطقه ای به بازیگری ایران، ترکیه و روسیه درحال شکل گیری است

وی افزود:  ما نسبت به دوره آقای مخبر‌ با دولت همراهی بیشتری خواهیم کرد و دولت باید به ما کمک کند تا برخی مسایل و مشکلات ما حل شود .

انتهای پیام/ منبع

فتاح با بیان اینکه در ارایه آمار باید دقت کنیم ، اظهار داشت: باید دقت کنیم انعکاس آمار چیز دیگری در ذهن ها متبادر نکند .

وی تاکید کرد که ما امین رهبر انقلاب شدیم و امانت را به سرمنزل مقصود خواهیم برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که حتما خط قرمز ما این است که ستاد در مسایل حزبی و جناحی ورود نمی کند.

وی افزود: در این دوره هماهنگی و همکاری بین‌نهادی بیشتر می شود، با مسولین قوه قضاییه همراهی بیشتری خواهیم داشت، و با وزارتخانه ها روابط تقویت خواهد شد .

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ره ادامه‌داد: بر خلاف تبلیغات معاندین که می گویند نهاد ها قانون را رعایت نمی کنند، اتفاقا ما بیشتر قانون را رعایت می کنیم و ناظرینمان بیشتر هستند و ملزم به رعایت قوانین هستیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام، افزایش اعتماد مردم به ستاد را هدف اصلی عنوان کرد و گفت: مهم این است که مردم درباره ستاد چه قضاوتی می‌کنند؛ اطمینان می‌دهیم رسیدگی ما به کارکنان کمتر از دوران آقای مخبر نخواهد بود و سعی میکنیم حق کسی ضایع نشود؛ اینجا از حوزه جهادی و انقلابی نباید خارج شود و بدون تردید وعده ها و صحبت ها را انجام خواهیم داد .

به گفته وی ، ستاد سه پایه اموال، املاک وحوزه اقتصادی و اجتماعی دارد که باید همدیگر را تکمیل و همسو جلو روند و با توجه به سابقه ما، حوزه اجتماعی بیشتر تقویت خواهد شد .

بخوانید:  چه کنیم تا در ماه رمضان امسال تشنه نشویم؟