سران قوا درباره طرح تقسیط بدهی مجدد بیمه ای کارفرمایان تصمیم گیری می کنند


آیا این خبر مفید بود؟

رئیس سازمان تامین اجتماعی در پایان تصریح کرد: ما 7 ماه را بدون تسهیلات گذراندیم و سعی می کنیم همین روش را که انباشت بدهی برای تامین اجتماعی ایجاد نشود را دنبال کنیم.

میرهاشم موسوی رئیس سازمان تامین اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا درباره بخشنامه جدید تقسیط مجدد بدهی بیمه‌ای کارفرمایان اظهار کرد: درخصوص تقسیط بدهی مجدد کارفرمایان مشکل خاصی وجود ندارد و اگر کارفرمایان در بدهی قبلی تقسیط انجام دادند و پرداخت صورت نگرفته می‌توانند با مراجعه مجدد تقسیط بدهی را انجام دهند اما این بار تفاوتی دارد که طبق قانون دوباره بدهی ها به روزرسانی می شود.

رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح تقسیط بدهی مجدد کارفرمایان مشکل خاصی وجود ندارد و اگر کارفرمایان در بدهی قبلی تقسیط انجام دادند و پرداخت صورت نگرفته می توانند با مراجعه مجدد تقسیط بدهی را انجام دهند اما این بار تفاوتی دارد که طبق قانون دوباره بدهی ها بروزرسانی می شود.

موسوی ادامه داد: در کنار این بخشودگی توافق می کنیم تا شرایط را به شکل تقسیط برای پرداخت بدهی فراهم کنیم. این دستورالعمل ابلاغ نشده به محض اینکه این تصمیم گرفته شود و طبق سنواتو مانند سال گذشته یک دوره سه ماهه برای بخشودگی در نظر گرفته خواهد شد و هردوره ای که مدنظر قانون باشد این فرصت را برای کمک به کارفرمایانی که مشکل دارند فراهم می کنیم.

انتهای پیام/

منبع

موسوی ادامه داد:  این به این معنی نیست که نخواهیم از تسهیلات استفاده کنیم اما  بنای ما بر این است که جلوی تسهیلات بی رویه را بگیریم مگر در شرایط اضطرار. درچندماه گذشته در بدترین شرایط قرار گرفتیم اما سعی کردیم از حداقل تسهیلات استفاده کنیم.

بخوانید:  تفاوت افسردگی با غمگینی چیست؟

سران قوا درباره طرح تقسیط بدهی مجدد بیمه ای کارفرمایان تصمیم گیری می کنند