سرمایه گذاری بر روی هنرستان‌ها قدم محکمی جهت رونق تولید و اشتغال در جامعه است


سرمایه گذاری بر روی هنرستان‌ها قدم محکمی جهت رونق تولید و اشتغال در جامعه است

آیت الله دری نجف آبادی سرمایه گذاری بر روی هنرستان‌ها از جمله سیاست‌های برنامه ششم توسعه و وزارت آموزش و پرورش برای تربیت هنرجویان در رشته‌های فنی، کاردانش و رونق تولید و اشتغال در جامعه است.

به گزارش برنا از مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی روز شنبه در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی، افزود: سرمایه گذاری بر روی هنرستان‌ها از جمله سیاست‌های برنامه ششم توسعه و وزارت آموزش و پرورش برای تربیت هنرجویان در رشته‌های فنی، کاردانش و رونق تولید و اشتغال در جامعه است.

وی ادامه داد: با توجه صنعتی بودن استان مرکزی و سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دانش‌آموزان باید با یک نوع مهارت آشنا شوند، هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌‎های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در راستای تقویت مهارت‌های شغلی در استان ضروری‌ است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: برخی از مدارس این استان نیازمند نوسازی و بازسازی دارند و نیاز است برای نوسازی و بازسازی این مدارس با کمترین هزینه در استان اقدام شود.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: همچنین در راستای صرفه جویی در هزینه‌ها، در صورت امکان برخی مدارس به صورت مجتمعی ساخته شوند و برای برخی روستاها که فاصله کمی با یکدیگر دارند به صورت متمرکز در یک نقطه برای آنها مدرسه ساخته شود.

وی اظهار داشت: ساختمان برخی فضاهای آموزشی استان مرکزی سنگین ساخته می شوند که باید این ساختمان‌ها در صورت امکان سبک‌تر و مستحکم‌تر ساخته شوند تا در صورت بروز حوادث طبیعی از جمله زلزله به این ساختمان‌ها آسیب وارد نشود.

امام جمعه اراک ادامه داد: طراحی تجهیزات زیر بنایی از جمله آب، برق، گاز و سامانه گرمایشی در مدارس باید به گونه‌ای تدبیر و مدیریت شود که از هدر رفت این منابع خدادادی جلوگیری شود و زمینه استفاده بهینه از این سرمایه‌ها در مدارس استان فراهم شود.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: نمازخانه در مدارس باید به دور از تشریفات، به گونه‌ای طراحی و ساخته شود که علاوه بر اقامه نماز جماعت، امکان برگزاری آیین‌ها و همایش‌ها نیز در این مکان‌ها فراهم باشد.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع