سرپرست كميته تمرينات معلق (TRX) کشور:مسابقات TRX قهرمانی کشور برای اولین بار برگزار می‌شود

 وی بیان کرد: همچنین بخش دوم تیمی شامل پرس بالاسینه با TRX و پلنک پرس با TRX است و در بخش انفرادی شنای عنکبوتی با TRX ، لانژ با پرش با TRX و نیز قایقی معکوس تک دست با TRX سطح ۳ در نظر گرفته شده است‌ که این مسابقات ۳۱ خرداد تا ۱ تیرماه ۱۴۰۳ در مجموعه ورزشی شهید بابائی برگزار می‌شود و ثبت نام از طریق هیات‌های آمادگی جسمانی و تندرستی سراسر کشور صورت گرفته است.

 سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی در مورد رشته تمرینات معلق، خاطرنشان کرد: با استفاده از بند تی آر ایکس می‌توانید به روشی موثر و متنوع تمرین کنید و این سیستم شامل حرکات مختلفی است که با استفاده از وزن بدن و با رعایت استانداردهای حرکتی انجام می‌شود و هر حرکت با بند تی آر ایکس یک چالش جدید برای عضلات بدن ایجاد و به تقویت و افزایش انعطاف‌پذیری، قدرت بدنی و استقامت عضلانی کمک می‌کند.

حمید نعمتیان ادامه داد: در نهایت قرار است اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور تمرینات معلق تی آر ایکس به صورت تیمی و انفرادی برگزار شود: بخش اول تیمی شامل برپی با TRX ، بارفیکس با TRX سطح ۳، پایک با TRX تک پا و پلنک با TRX تک دست و تک پا است.

 سرپرست کمیته تمرینات معلق با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۲ تا کنون نزدیک به ۱۳۰ دوره آموزشی اعم از وبینار، سمینار، کارگاه و دوره مربیگری در حوزه تمرینات معلق برگزار شده است، اظهار کرد: همچنین در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ اولین کارگاه داوری این رشته نیز برگزار شد.

بخوانید:  نگاه به آسیا و همسایگان به معنای عدم نگاه به غرب نیست

نعمتیان با اشاره به اینکه تا کنون بصورت رسمی در این رشته مسابقاتی برگزار نشده است، اعلام کرد: در اکثر استان‌ها به دلیل عدم برگزاری کارگاه داوری، تعداد داوران مورد نياز جهت برگزاری مسابقات استانی را نداشته‌اند و به همین دلیل در جهت برگزارى کارگاه‌های داوری و برگزاری مسابقات در سطح استان‌های سراسر كشور گام برداشتیم و در راستای آگاه‌سازى عمومی از نحوه آیين‌نامه اجرائی و دستورالعمل‌های مربوطه با برنامه‌ریزی و پشتیبانی فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی حرکت کردیم.

 او ادامه داد: این مسابقات به عنوان یک مدل اجرایی در سطح کشور به صورت تيمى و انفرادى با مشاركت و حمايت همه جانبه هيات‌هاى استانی آمادگى جسمانى و تندرستی برگزار می‌شود.

سرپرست كميته تمرينات معلق فدراسيون آمادگی جسمانی و تندرستی با اشاره به اینکه از سال ۹۵ متخصصان این رشته میخواستند مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنند، عنوان کرد: خوشبختانه با تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی و تثبیت این فدراسیون و همچنین حمایت بی دریغ ارکان فدراسیون، این امر مهم با کمک فعالان و متخصصان فنی حوزه تمرینات معلق، محقق شد.

 وی افزود: رشته TRX به دلیل جذابیت زیاد از اقبال عمومی بسیاری در سطح کشور برخوردار است و به همین دلیل تقریبا اکثر سالن‌ها، مجموعه‌های ورزشی و باشگاه های کشور از سانس آموزش تی آر ایکس برخوردار هستند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حمید نعمتیان در نشستی خبری با اشاره به اینکه اولین دوره مسابقات تمرینات معلق (TRX) قهرمانی کشور در بخش بانوان به میزبانی استان قزوین طی ۳۱ خرداد تا ۱ تیرماه سال جاری، برگزار می‌شود، اظهار کرد: اولین دوره مسابقات تمرینات معلق (TRX) قهرمانی کشور در بخش مردان برگزار شود.

بخوانید:  رونمایی از پهپاد انتحاری در فرانسه

 سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی افزود: به طور خلاصه، تمرین با بند TRX یک راه بسیار موثر و کارا برای بهبود سلامت فیزیک و عملکرد بدن و این سیستم مناسب برای افرادی از هر سطح فعالیت و توانایی است و می‌تواند به عنوان بخشی از برنامه تمرینی هر فرد، از تازه‌کارها تا افراد حرفه‌ای‌، مورد استفاده قرار گیرد.

حمید نعمتیان ادامه داد: از جمله مزایای تمرین با بند TRX می‌توان به تقویت عضلات Core، بهبود تعادل، افزایش موبیلیتی و کاهش خطر بروز آسیب‌های مرتبط با عضلات و مفاصل اشاره کرد.

 انتهای پیام/منبع

وی با اشاره به اینکه با استفاده از بند تی آر ایکس ، می‌توانید به طور کامل به تمرین عضلات پشت بپردازید، گفت: همچنین، این سیستم امکان تنظیم میزان مقاومت را فراهم می‌کند به طوری که هر فرد می‌تواند بر اساس سطح فعالیت و توانایی شخصی خودش تمرین کند و در نتیجه با بند تی آر ایکس می‌توانید برنامه تمرینی شخصی‌ ایجاد کنید که بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد و به بهبود وضعیت فیزیکی و عملکرد بدن کمک کند.