سقوط مردی جوان به داخل چاهبه گزارش خبرگزاری برنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد: در ساعت ۷:۵۱ صبح امروز، یک مورد حادثه فروکش کردن کف حمام در یک منزل مسکونی به نشانی خیابان قزوین خیابان امام زاده عبدالله به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله دو ایستگاه را به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی افزود:‌ با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که در حیاط یک خانه قدیمی دو طبقه، یک حمام به مساحت حدود چهار مترمربع قرار داشت که فردی در آن مشغول استحمام بوده که ناگهان چاه دچار ریزش شده است.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: کف این حمام، یک چاه قدیمی وجود داشت که به مرور زمان خاک آن شسته شده بود و وقتی که یک مرد ۳۴ ساله صبح امروز وارد این حمام شد، کف آن ریزش کرد.

 

ملکی با بیان اینکه این چاه حدود هفت متر عمق داشت، عنوان کرد: مرد جوان به داخل این چاه سقوط کرده بود. خوشبختانه این چاه آب زیادی نداشت و گرنه احتمال خفه شدن این فرد در همان لحظه نیز وجود داشت.

 

وی با اشاره به اقدامات آتش‌نشانان برای خارج کردن این فرد از عمق چاه، بیان کرد: با کمک همکاران من در آتش نشانی، این فرد زنده از چاه بیرون کشیده شده و تحویل عوامل اورژانس شد.پس از آن آتش‌نشانان در ساعت۸:۵۲ به عملیات خود خاتمه داده و به ایستگاه برگشتند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: برخی مواقع در خانه‌های قدیمی که هنوز از چاه استفاده می‌کنند؛ این حوادث رخ می‌دهد. برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی لازم است که چاه خانه‌ها از سوی افراد با تجربه بررسی شود. این چاه ها باید به موقع تخلیه شوند همچنین روی دهانه آنها نباید جسم سنگینی قرار داده شود.

بخوانید:  آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج

انتهای پیام/ 

 منبع