سقوط ۲۵ پله‌ای زاکربرگ در فهرست ثروتمندان جهان

به گزارش خبرگزاری برنا؛ لومبرگ گزارش داد که تا کنون دارایی مارک زاکربرگ، بنیان گذار فیس بوک، ۱۰۰ میلیارد دلار در سال جاری کاهش یافته و خاطرنشان کرد که این کاهش، بزرگ‌ترین کاهش دارایی در میان ثروتمندترین افراد جهان است.

پس از افت خیره کننده از اوج ۱۴۲ میلیارد دلار در سپتامبر ۲۰۲۱، دارایی خالص فعلی زاکربرگ ۳۸.۱ میلیارد دلار است که او را در جایگاه بیست و هشتمین فرد ثروتمند جهان قرار می‌دهد. کمتر از دو سال پیش، این سرمایه دار فناوری پس از جف بزوس و بیل گیتس در رتبه سوم قرار گرفت. ثروت این مرد ۳۸ ساله از زمانی که نام شرکت را از فیس بوک به متا تغییر داد، در مسیر نزولی قرار گرفت.

متا هشدار داد که درآمد سه ماهه چهارم نیز مشابه خواهد بود و کمتر از انتظار و حدود ۳۰ میلیارد دلار خواهد بود. از ابتدای سال، سهام متا بیش از ۶۱ درصد کاهش یافته است و تقریباً با ۲۵ درصد کاهش در روز پنجشنبه با ۹۷.۹۴ دلار در هر سهم بسته شدند. در اوج خود در سپتامبر ۲۰۲۱، قیمت سهام این شرکت به ۳۸۲ دلار در هر سهم رسید.

 بر اساس آخرین بیانیه نمایندگی این شرکت که توسط بلومبرگ نقل شده، این تاجر بیش از ۳۵۰ میلیون سهم متا را داراست. حرکت زاکربرگ به دنیای مجازی متاورس، به انبوهی از انتقادات رسیده، در حالی که هنوز برای تکمیل آن به میلیارد‌ها دلار نیاز دارد.

منبع

سقوط ۲۵ پله‌ای زاکربرگ در فهرست ثروتمندان جهان
آیا این خبر مفید بود؟

 شرکت متا که به دلیل کاهش درآمد تبلیغات آنلاین، رقابت تیک تاک و افزایش نگرانی و تردید در مورد آینده متاورس، دچار مشکل شده، روز چهارشنبه از درآمد ناامیدکننده سه ماهه سوم گزارش کرد. درآمد گزارش شده ۲۷.۷ میلیارد دلاری، کاهش ۴.۵ درصدی نسبت به سال گذشته و دومین افت سه ماهه متوالی برای این شرکت است. شرکت زاکربرگ هرگز پیش از سال ۲۰۲۲، کاهش فروش را ثبت نکرده بود.

بخوانید:  دفاعیات متهم اصلی پرونده فساد اداری شهرداری ارومیه از ۱۴ اتهام وارده