سند راهبردی آموزش فنی حرفه ای استان قزوین در زیست بوم فنآوری آماده شده است

 

انتهای پیام

در ادامه علی طاهرخانی بعنوان سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین معرفی شد.

وی اضافه کرد: در حوزه دانش آموزی رویدادهای مهمی برگزار شد و در آموزش روستایی برای شناسنامه دار کردن افراد ماهر و استاد کاران روستایی اقدام شد و در مسابقات مهارت در رشته کاشی کاری مقام اول و در رشته آشپزی و پیرایش دیپلم افتخار کسب کردیم.

وی گفت: سند راهبردی آموزش های فنی و حرفه ای در زیست بوم فناوری و نوآوری را تنظیم کردیم و باید با نگاه به آینده بتوانیم مشاغل آینده را امروز پیش بینندی کنیم.

وی تصریح کرد: طرح «کهاد» برای دانشجویان با موفقیت انجام و زمینه آن مهیا شد تا یک دانشجو با یک رشته مهارتی آشنا شود و در این زمینه رشد ۱۵۰ درصدی داشتیم.

حجت الاسلام عرب در این جلسه اظهارداشت: افزایش مهارت نیروی کار موجب کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات می شود و به مهار تورم هم کمک ‌می کند لذا باید این موضوع مورد توجه جدی همه مدیران قرار گیرد.

photo_2023-04-06_16-39-02

این مدیر فنی اضافه کرد: اگر بخواهیم تقاضا محور حرکت کنیم باید نیازسنجی درستی داشته باشیم و در تنظیم سند مهارتی استان نیز لازم است نیازسنجی دقیقی صورت گیرد و ایجاد دپارتمان آموزش های مجازی در استان ضروری است.


آیا این خبر مفید بود؟

مدیرکل سابق فنی و حرفه ای استان قزوین یادآورشد: ۶۷ درصد دانش آموزان در مشاغلی وارد خواهند شد که هنوز بوجود نیامده است لذا باید برنامه های ما تقاضامحور باشد تا از سرعت تکنولوژی عقب نمانیم.

بخوانید:  بی توجهی در برابر نقض حقوق بشر در غزه ضربه غیرقابل جبران به اعتبار حقوق بین الملل است

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛  روز پنجشنبه در مراسمی با حضور رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، مازیار علوی رئیس حوزه ریاست و دبیر کمیته انتصابات سازمان فنی حرفه ای کشور، علی رحمانی معاون اقتصادی استانداری، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی که در سالن جهاد کشاورزی برگزار شد سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه ای قزوین معرفی شد.

عرب گفت: طرح نخلستان هم برای فارغ التحصیلان دانشگاه اجرا شد و در رشته آی تی با کمک پارک علم و فنآوری در یک دوره ۶ ماهه دانشجویان را آموزش داده و اشتغالش را تضمین می کنیم.

عرب تصریح کرد: انقلاب صنعتی چهارم که آغاز شده اتکا به نیروی انسانی ماهر دارد و در دهه پیش رو ۷۱ میلیون شغل از دست رفته و ۸۷ میلیون نوع َشغل جدید وارد عرصه می شود که اگر برای آنها آموزش نبینیم متصرر خواهیم شد.

وی اضافه کرد: تقویت نیروی ماهر به افزایش اثربخشی و کارآمدی و بهره وری و رشد تولید کمک می کند و مهمترین رسالت ما افزایش مهارت آموزی برای همه گروهها و بخش های مختلف است.

عرب افزود: برای استفاده از تکنولوژی روز باید زیرساختها را ایجاد کنیم که طرح تاسیس شهرک مهارتی برای مشاغل آینده در این راستا ارائه شد که و در آستانه عقد تفاهم نامه هستیم و این شهرک را بعنوان بازیگر مستقل در زیست بوم فناوری کشور تعریف کرده ایم تا به نتیجه برسیم.

بخوانید:  مجلس با کلیات لایحه اصلاح قانون اسقاط خودرو موافقت کرد

عرب در ادامه اظهارداشت: عملکرد آموزش فنی و حرفه ای در انرژی تجدید پذیر توانستیم یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی راه اندازی کنیم و به ۱۱۰۰ نفر آموزش داده شد و توسعه دفاتر مدیریت مهارتی در دانشگاهها مورد توجه جدی قرار گرفت.

photo_2023-04-06_16-39-16

عرب اظهارداشت: امروز آموزش ها متولیان متعددی دارد و هر دستگاه به صورت جزیره ای اقدام می کند لذا ما نیازمند سند مهارتی در استان هستیم تا متولیان هر کدام نقش خود را بدانند و به آن عمل کنند تا به نتیجه مناسب برسیم. 

photo_2023-04-06_16-43-18

عرب گفت: ارتقای مهارت کارگران ساختمانی با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر که در حال حاضر فقط ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر مهارت دارند و بیمه شده اند در اولویت بود و امیدواریم مدیریت جدید برنامه های نیمه تمام را تکمیل کند.

وی بیان کرد: باید شش میلیارد دلار از محل آموزش مهارتی درآمد کسب کنیم که فعلا از آن محرومیم.