سومین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای


سومین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای

سومین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای اول دی‌ماه به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با همکاری واحدهای جهاد دانشگاهی در ۱۵ استان کشور آغاز می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ در این دوره ۲۰ واحد سازمانی جهاد دانشگاهی در ۱۵ استان کشور شامل آذربایجان شرقی، اصفهان (دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان)، البرز، ایلام، خراسان شمالی سمنان، مازندران، کردستان، یزد، همدان، فارس، گیلان، مرکزی، زنجان، تهران (امیرکبیر، هنر، تهران، خواجه‌ نصیرالدین طوسی‌، علم و صنعت) اجرای مرحله مقدماتی مسابقات را به عهده دارند.

ثبت‌نام شرکت‌کنندگان در مسابقات از تاریخ اول دی ماه تا اول بهمن ماه ۱۴۰۱ توسط واحدهای مجری انجام می‌شود و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در دو بخش تخصصی و آزاد شرکت نمایند.

شایان ذکر است، برای هر یک از واحدهای مجری در مرحله مقدماتی، علاوه بر بخش آزاد، یک موضوع تخصصی نیز در نظر گرفته شده است. دانشجویان علاقه‌مند به موضوع تخصصی می‌توانند در این بخش شرکت نمایند، در غیر این‌صورت می‌توانند در بخش آزاد ثبت نام کنند.

در این مسابقات دانشجویان می بایست کتاب‌های مورد نظر خود را در سه دقیقه معرفی کنند و در این سه‌دقیقه مهمترین پیام و ایده اصلی کتاب و یا برشی از کتاب مورد نظر را به مخاطبان منتقل نمایند.  ملاک اصلی ارزیابی، علاوه بر محتوای کتاب، شامل نحوه ارائه و رعایت فنون و مهارت‌های ارتباطی است. امتیازات هر نفر پس از ارائه توسط هیئت داوران و براساس فرم‌های ارزیابی محاسبه می‌شود.

لازم به ذکر است در این مسابقات دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور می‌توانند شرکت کنند.

این مسابقات از سال ۱۳۹۹ و با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در دانشگاه ها، آشنایی دانشجویان با کتاب و به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتابخوانی در قالب‌های بدیع آغاز شده است.

گفتنی است این دوره از مسابقات با مشارکت مرکز رسانه ای شیرازه و اپلیکیشن نوار برگزار خواهد شد.

 علاقه‌مندان برای ثبت نام در این مسابقات می‌توانند به دفاتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در واحدهای مجری به شرح زیر مراجعه نمایند، همچنین دبیرخانه این مسابقات مستقر در سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۹۵۲۷۲۷ پاسخگوی مخاطبان خواهد بود

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع