سوناک مدعی تلاش‌های انگلیس برای آتش‌بس در غزه شد

سوناک گفت: جرائم مرتبط با نفرت از مسلمانان سه برابر شده است. مسلمانان به ویژه زنان مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند و این وضع قابل قبول نیست.

انتهای پیام/منبع

وی ادعا کرد: من همواره کنار مسلمانان علیه اسلام‌هراسی ایستاده‌ام.

نخست وزیر انگلیس بر همین اساس عنوان کرد که دولت انگلیس ۲۹ میلیون پوند برای تامین امنیت مساجد و مدارس اسلامی انگلیس تخصیص داده و این بودجه به مدت چهار سال تجدید می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت لندن کمک‌ها به مردم فلسطین را سه برابر کرده است، افزود که برای برقراری آتش‌بس در غزه، از تمام ابزار‌های دیپلماتیک استفاده خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس در بخش دیگری از سخنان خود، به معضل اسلام‌هراسی در این کشور پرداخت و آمار‌ها در این زمینه را «تکان دهنده» توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، نخست وزیر انگلیس با انتشار پیام ویدیویی به مناسبت تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به مسلمانان، مدعی شد که این کشور از تمام ابزار‌های دیپلماتیک خود برای برقراری آتش‌بس در غزه استفاده خواهد کرد.

ریشی سوناک در این پیام تصویری که یک نسخه آن را در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، مدعی شد که تمایل دارد خشونت‌ها در غزه هرچه سریع‌تر تمام شود.

نخست وزیر انگلیس در حالی این مطلب را بیان کرد که دولت انگلیس به عنوان یکی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی، با برقراری آتش‌بس دائم در غزه مخالف و معتقد است که چنین اقدامی باعث جسورتر شدن مقاومت فلسطین خواهد شد. سوناک پیشتر گفته بود که تنها درصورت آزادی تمام اسرای اسرائیلی و توقف حملات نیرو‌های مقاومت اسلامی فلسطین، از آتش‌بس پایدار و دائم حمایت می‌کند.

بخوانید:  جنایات صهیونیست‌ها؛ از غزه تا کرانه

این درحالی است که رژیم صهیونیستی با حمایت تمام قد غرب و برای تلافی حملات غافلگیرکننده نیرو‌های مقاومت، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۱ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۲ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

وی در پایان با تبریک ماه مبارک رمضان گفت: در میانه تمام تاریکی‌های جهان، امیدوارم هنگامی که کنار خانواده و دوستان خود برای افطار جمع می‌شوید، در صلح و آرامش باشید.