سوگواره احلی من العسل امسال در سراسر استان کرمان برگزار می‌شود

انتهای پیام

عبارت احلی من العسل یا شیرین‌تر از عسل، به حضرت قاسم فرزند امام حسن (ع) منسوب است که در شب عاشورا وقتی عمویش امام حسین (ع) پرسید: مرگ نزد تو چگونه است؟ او پاسخ داد: برای من شیرین‌تر از عسل است.


به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا رضایی بیان کرد: سوگواره احلی من العسل یکی از برنامه‌های اصلی حوزه پرورشی در ایام محرم است که امسال با مشارکت ارگان‌ها و ادارات ذیربط برگزار خواهد شد.

در سال‌های اخیر ششم محرم سوگواره‌ای با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود که به تأسی از نوجوانان عاشورایی و گرامیداشت یاد و نام حضرت قاسم بن الحسن(ع) «احلی من العسل» نامگذاری شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امسال سوگواره احلی من العسل همزمان با ششم محرم (۲ مرداد) با محوریت دانش آموزان در سراسر استان برگزار می شود.

منبع

او افزود: هدف از اجرای پویش احلی من العسل، ولایتمداری، آشنایی با شهید نوجوان کربلا و شهدای نوجوان دوران هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم و ترویج روحیه استکبار ستیزی در بین دانش آموزان است.


رضایی اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده این مراسم به صورت زنده از شبکه‌های سراسری صدا و سیما و شبکه سیمای مرکز کرمان پخش خواهد شد.