شال و روسری برای حفظ حجاب و در عین حال زیبایی

خرید لباس با توجه به نیاز به پرو کردن باید از فروشگاه های محلی و جایی که امکان دیدن و امتحان کردن مهیا باشد صورت پذیرد. در این صورت می توان جنس و کیفیت دوخت را نیز بررسی کرد و بهترین خرید را انجام داد. ولی خوشبختانه برای شال و روسری اینگونه نیست و فقط باید قواره را بدانید و اندازه نبودن مطرح نیست.

پوشیدن شال ساده است. به چندین روش می توان آن را گره زد و یا بست. جنس های نخی خیلی هم خنک و راحت هستند. در جایی که شرایط اجازه دهد به راحتی روی گردن قرار می گیرد و نیاز نیست آن را داخل کیف خود قرار دهید. از طرف دیگر قیمت های آن نیز معقول تر است. بنابراین برای کابرد های روزمره حتما از یک شال شیک و زیبا استفاده کنید.

بعضی تولید کنندگان انصافاً خوب و خوش نام مشغول تولید محصولات حجاب هستند و این جای بسی خوشبختی است و حتی برخی از آن ها به عنوان مارک و برند معتبر نیز شناخته می شوند و این خیلی خوب است. می توان استنباط کرد که همان چالش هایی که به وضوح گریبان محصولات و صنایع فنی تر کشور را گرفته به مانند صنایع خودرویی یا نفت و گاز، در این صنعت نیز تاثیر چشم گیری گذاشته است.

شال و روسری شاد

به کاربرد پوشش سر توجه کنیم

در این شرایط خرید از فروشگاه های آنلاین شال و روسری راه گشاست. کانال های اینستاگرامی خیلی زیادی نیز در این زمینه فعال هستند و انتخاب را راحت می کنند. یکی از فروشگاه های خوش سابقه در زمینه فروشگاه شال و روسری انگور است و خرید شما را به سرعت به دست شما می رساند. فروشگاه های معتبر دیگری نیز مانند دیجی کالا، مدیسه، بانی مد و دیگران هستند که می توانید برای خرید به آنها مراجعه نمایید.

بخوانید:  رسانه‌ها به آلومینیوم کم‌لطفی می‌کنند/ در پرسپولیس به من فرصت بازی نرسید

از سوی دیگر از آنجا که حجاب سر اولین تکه لباسی است که به چشم اطرافیان می آید حتما باید سالم و بدون عیب باشد تا حفظ آبرویی نیز بشود. بنابراین احتمالا یک خانم در طول یک سال حداقل سه یا چهار شال یا روسری باید تهیه نماید. این را ضرب کنید در تعداد خانم های یک خانواده و توجه کنید که این تنها هزینه روسری سر کردن بود و بعد  و مقایسه کنید با متوسط درآمد در کشور و …

حال که می خواهیم چیزی سر کنیم، چرا از آن استفاده نکنیم. در فصل سرما و زمستان طوری پوشش سر را انتخاب کنیم که گرما بخش باشد. مثلا یک روسری کشمیر مناسب برای فصل پاییز و حتی زمستان است. 

همه ما مشکلات افتادن حجاب را می دانیم. روسری را خوب ببندید یا با گیره مهار کنید طوری که نیافتد. می توانید برای تنوع لبنانی ببندید. شال را خوب مهار کنید تا در هنگام رانندگی و یا رفت و آمد در سطح شهر شما را به دردسر نیاندازد. 

اگر بخواهید تا یک پوشش سر با کیفیت برای خود بخرید، تقریبا هزینه قابل توجهی را نیز باید کنار بگذارید. خرید یک روسری ابریشم متوسط هزینه ای به قیمت حدود 500 هزار تومان برای یک خانم دارد. سایر مدل های حجاب نیز بهای کمی ندارند. در مورد جنس های نخی البته قیمت ها کمی کمتر است.

به این صورت می توانید جنس های بروز و زیبا در با مقایسه قیمت ها بخرید و با توجه به تنوع بالای محصولات موجود در بازار، شال و روسری متناسب با رنگ چهره و دیگر لباس های خود و کابردی که برای آن در نظر دارید تهیه نمایید.

حجاب اصیل روسری

شال برای کاربرد روزمره

در نهایت استایل و زیبایی یک بانو باید در کنار رعایت حجاب محفوظ بماند و محقق شود.

بخوانید:  کارگران در عرصه اقتصادی کشور نقش کلیدی دارندمنبع

حال دخترهای پرجنب و جوش و خانم هایی که به دنبال یک استایل شیک و جذاب هستند چگونه لباس بپوشند و حجاب کنند که هم زیبایی خود را حفظ نمایند و هم در رفت و آمد ها و زندگی اجتماعی دچار مشکل نشوند.

روسری، حجاب اصیل و چشم نواز خانم های ایرانی

گذشته از اینها در بسیاری از شهرهای ایران دسترسی به جنس های با کیفیت و بروز طوری که رضایت خانم ها را در پی داشته باشد وجود ندارد. 

بگذریم که چه قوانینی در ایران معطل مانده و چه مقدار قانون گریزی در سایر شئون زندگی اجتماعی مردم و البته رفتار مسئولین به مانند آب خوردن به پستو ها رفته و چه شده که سوزن مسئولین تنها به این یک بند گیر کرده است.

قیمت فقط پوشیدن یک روسری !

البته فارغ از مسائل فرهنگی اجتماع و خانواده، خود بانوان هم تمایل داشتند تا روسر به سر کنند. از آنجا که این پوشش خیلی هم به چشم می آمد، روسری های با کیفیت و با طرح های گلدار و چشم نواز محبوب خانم های زیبا پسند بود. می توان گفت این تمایل اصیل هنوز نیز پابرجا مانده و در مهمانی های رسمی تر بانوان سعی می کنند تا متناسب با تیپ و استایل خود، یک روسری با کیفیت و معمولا ابریشم و یا نخ با کیفیت انتخاب و سر کنند.

روسری خارجی، در این زمینه هم خوب نبودیم !

از گذشته خانم ها از روسری به عنوان حجاب شیک و مجلسی استفاده می کردند. روسری ها در شهرهای مختلف ایران دارای انواع و طرح های گوناگونی بودند و به تناسب، روسری گیلکی، ترکمن و … در هر شهر رواج داشته است. 

بهتر است از یک رنگ ساده و یا با طرح مینیمالی برای شال بهره بگیرید. به این طریق چه بقیه لباس های شما دارای طرح ساده و چه طرح دار باشند، پوشش سر شما با آنها هماهنگ می شود. 

بخوانید:  کاپیتان پرسپولیس زیر تیغ انتقادات

اگر سری به بازار روسری فروشی های تهران در بازار جعفری و بازار طوس بزنید و کمی در آن بالا و پایین بروید متوجه خواهید شد که حجم قابل توجهی از کالاهای موجود ایرانی نیست. حتی خیلی از آنهایی که ایرانی هستند نیز پارچه خارجی دارند. مبدأ قسمت قابل توجهی از جنس ها کشور های چین و ترکیه است و این سوال بوجود می آید که حتی این بازار که انقدر برای مسئولین اهمیت دارد چطور پر از محصولات خارجی است.

می خواهید به دختر بچه خود کادو بدهید؟ چه چیزی بهتر از یک روسری بچه گانه برای عزیزتان که دوست دارد شبیه مادر خود باشد. برای اطرافیان می توانید یک روسری نخی مقرون به صرفه کادو بخرید که متناسب با سن و سال و سلیقه او باشد و علاقه شما را نیز نشان دهد. برای خانم های سن و سال دار تر می توانید روسری حریر مجلسی هدیه بدهید. 

طوری ببندید که دردسر نشود

حتی می توانید از شال به صورت دو لایه استفاده کنید. مثلا در پوش اول از یک کلاه بهره بگیرید و در لایه دوم شال خود را سر کنید که دیگر هم لازم نیست خیلی بسته و کامل باشد و می توانید هر طور دوست داشته باشید آن را ببندید.

از کجا شال و روسری بخریم؟

در فصل تابستان که آفتاب تند و تیز اذیت کننده است، از یک شال سفید نخی استفاده کنیم تا هم از گرمای خورشید در امان بمانیم و هم تیپ خنک داشته باشیم.

هدیه ای بدهید که خاطر جمع هستید خوشش می آید!