شبکۀ ملی اطلاعات در دسترس 808 خانوادۀ جدید اصفهانی

|

شبکۀ ملی اطلاعات در دسترس 808 خانوادۀ جدید اصفهانی

منبع

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا به نقل از  مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه بررسی وضعیت ارتباطی روستاهای استان ضمن اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهره مندی روستاهای استان از پوشش همراه و اینترنت، گفت: امسال روند متصل شدن روستاها از محل بودجه USO ادامه دارد و با برنامه ریزی های لازم در حال تلاش برای تحقق این امر در استان اصفهان هستیم.

بخوانید:  بازدید سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد از دو واحد صنعتی

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: با احداث یک سایت و ارتقاء چهار سایت روستایی، ۸۰۸ خانوار با 2280 نفر جمعیت به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان بیان کرد: در زمان حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در استان ۱۸.۳۹ درصد است و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار در استان ۱۱۶.۴۷ درصد و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در استان ۱۳۴.۸۶ درصد است.

بر اساس این گزارش استان اصفهان افزون‌ بر پنج میلیون نفر جمعیت، دارای  ۱۰۸ شهر و یکهزار و ۹۳۴ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است و نزدیک به ۹۰۰ روستای بیش از ۲۰ خانوار دارد.