شخصیت های خارجی قهرمانان امروز مخاطبین ایرانی هستند!


این مسئله بسیار به ذائقه مخاطبان بستگی دارد و مخاطبان تعیین کننده ژانرهای مختلف هستند، متر و معیارها برای ساخت فیلم‌ها و حتی تئاترهای مختلف ذائقه و سلیقه مخاطبین است. برای ساخت کمدی‌های چذاب و مورد پسند مخاطبان باید متریال‌های خاص داشته باشیم و کارگردان باید شخصی باشد که طنز را بشناسد، با توجه به اینکه مخاطبان هم بازیگران جدید را چندان نمی‌پسندند و به بازیگرانی که چشم آنها عادت داره علاقه‌ای بیشتری نشان می‌دهند، شرایط موجب شده تا فاصله ای میان بازیگران و مخاطبان جامعه و فیلمسازان به وجود آید. 

بهادر اسدی بیان کرد: دست ما در حوزه سیت‌کام چندان باز نیست و نمی‌توانیم آنگونه که در سایر ژانرها فعالیت می‌کنیم در این ژانر هم نگارش قوی و مناسبی داشته باشیم و باید کمک شود تا دست ما در حوزه نگارش این گونه متن‌ها نیز بازتر باشد زیرا ممیزی‌ها موجب شده تا نتوانیم آنچنان که باید مخاطبان را جذب کرده و موفق باشیم. 

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ تولیدات طنز و کمدی در هر مدیومی موفق بودند و معمولا ساخت آن ها بر اساس گزینه های فیلمنامه، بازیگر و کارگردانی در اقبال مخاطب با نوسان مواجه بوده است. سیت کام ها ارزان ترین و تولیدی ترین مجموعه ها در ژانر طنز سریال سازی محسوب می شوند که جای خالی آن ها امروز در رسانه محسوس است، با چهره های فعال رسانه در این گونه از آثار نمایشی موضوع را بررسی کرده ایم.بهادر اسدی: شخصیت های خارجی قهرمانان امروز مخاطبین ایرانی هستند!

انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

بخوانید:  برای اجرای عدالت نیازمند قاضی و وکیل مستقل هستیم 


|

بهادر اسدی، تهیه کننده و کارگردان که آثاری همچون «کیلومتر‌ 14»، سریال تلویزیونی «کابوس» و مینی‌سریال تلویزیونی «سر زده» را در کارنامه خود دارد در این باره به خبرنگار برنا گفت: 

منبع

او افزود: قهرمانان امروز مخاطبین حتی مادر، همسر و فرزند من شخصیت‌های فیلم‌ها و انیمیشن‌های خارجی هستند، زیرا به هنرمندان چندان اجازه نمی‌دهند که آنگونه که باید فعالیت کنند در صورتی که باید به هنرمندان اجازه داده شود تا به شکل درست و مناسب فعالیت کنند. ما خیلی راحت می‌توانیم در کمدی تمام مسائل و مشکلات جامعه را نمایش دهیم به شکلی که کسی ناراحت نشود و مخاطبین هم جذب شوند. جامعه نیازمند فکاهی و طنز است و به قول مقام معظم رهبری طنز یک رویکرد قهرمانانه است که می توان از طریق آن مخاطبان را شاد نگه داشت تا بتوانیم در برابر تهاجم فرهنگی نیز مقاومت کنیم. 

بخوانید:  جلسه ویژه شورای رقابت برای بررسی دستور رئیس جمهور در خصوص قیمت خودروهای مونتاژی

تهیه‌کننده سریال «کیلومتر‌ 14» ادامه داد: باید کارگردانان در زمینه‌ای که در آن حرفه‌ای هستند و بیشتر فعالیت کرده‌اند مشغول به فیلمسازی و ارائه هنر خود شوند، در بحث طنز نیز همین گونه است باید از پیشکسوتان و دستیاران آنها برای تقویت نیروهای جدید و ساخت بیش از پیش آثار طنز کمک بگیریم. 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف