شرایط فاجعه بار غزه رو به وخامت است

انتهای پیام/منبع این نهاد امدادرسان تصریح کرد: هرج و مرج ناشی از جنگ در غزه، ایجاب می‌کند که توزیع کمک‌های بشردوستانه در میان ساکنان این منطقه در امنیت صورت گیرد.

این مقام امدادرسان سازمان ملل تصریح کرد: نظامیان اسرائیلی همچنین پیشتر سه امدادرسان جمعیت هلال احمر فلسطین را با وجود اینکه اطلاعات شخصی شان از سوی ما در اختیار مقامات آن‌ها قرار گرفته بود، بازداشت کردند.

این در حالی است که نهاد مذکور و مسوولان فلسطینی، اعلام کرده اند بیمارستان فوق الذکر تحت محاصره اشغالگران صهیونیست قرار دارد.

براساس گزارش سما نیوز، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل همچنین تاکید کرد: وضعیت در شمال نوار غزه، بسیار فاجعه بار و نیز دسترسی به آن و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای اهالی این منطقه بسیار دشوار است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل پیشتر نیز اعلام کرده بود ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه یک کاروان امدادرسان در زمینه انتقال بیماران فلسطینی از خان یونس را متوقف و یک امداد رسان و چند تن دیگر را مجبور به درآوردن لباس هایشان کرده است.

این نهاد بین المللی تاکید کرد: این اتفاق در هنگام انتقال ۲۴ بیمار از بیمارستان امل در خان یونس روی داد.

این دفتر امور بشردوستانه همچنین اعلام کرد: فروپاشی نظم عمومی در غزه به دلیل جنگ، باعث هرج و مرج در زمینه توزیع کمک‌ها و فروش برخی از آن‌ها در بازار‌ها شده است.

لایرکه افزود: نظامیان اسرائیلی، بیماران و کارمندان را مجبور به پیاده شدن از خودرو‌های آمبولانس و همچنین درآوردن لباس هایشان کردند.

بخوانید:  ملاقات سخنگوی انصارالله یمن با مشاور ارشد امور ویژه سیاسی وزیر خارجه

نهاد مذکور اضافه کرد: مسیر و جزئیات مرتبط با کامیون‌های کمک‌های ارسالی به غزه را برای جلوگیری از هدف قرار گرفته شدن به اسرائیل اعلام می‌کنیم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، دفتر امور بشر دوستانه سازمان ملل ضمن تاکید روی دستیابی به توافق آتش‌بس برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه، اعلام کرد: شرایط در این منطقه بسیار وخیم و امداد رسانی به آن کاملا دشوار است.

«ینس لایرکه» سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در ژنو گفت: با وجود هماهنگی با اسرائیل درباره همه کارکنان و خودرو‌های کاروان سازمان بهداشت جهانی، نیرو‌های اسرائیلی از حرکت این کاروان در هنگام ترک بیمارستان امل خودداری کردند.