شرط محیط زیست برای راه اندازی باغ وحش جدید

 باغ وحش‌ها باید کارکرد آموزشی و تحقیقاتی خود را به دست بیاورند. گاها بر اثر برخی پیشامدها مجبور می شویم ‌حیوانی که در طبیعت زندگی می‌کرده به اسارت در بیاوریم، اما نکته مهم این است که این امر نباید کارکرد تجاری داشته باشد.


نگهداری از حیوانات وحشی به دلیل خطرناک بودن قیمت بالایی نیز دارند و تنها کسانی می‌توانند این گونه‌ها را خریداری و نگهداری کنند که توان مالی بالایی داشته باشند؛ چرا که نگهداری از این گونه‌ها هزینه‌های گزافی به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از باغ وحش های کنونی نیاز دارند که شرایط خود را به روز کنند و با استانداردها تطبیق دهند ​همچنین باید کیفی سازی شوند و سپس مجوز راه اندازی باغ وحش جدید داده شود البته نکته مهم این است که در سال جدید برای باغ وحش های جدید شرایط جدیدی را تدوین می‌کنیم.

 


|

منبع

انتهای پیام/

وی با تاکید براینکه اینگونه حیوانات قابلیت بازگشت به طبیعت را نخواهند داشت گفت:  به دلیل اینکه این نوع از حیوانات از تولگی در خانه نگهداری شدند و بعضا دست آموزند دیگر نمی توان آنان را در طبیعت رها کرد.


آیا این خبر مفید بود؟

کارشناس حیات وحش با اشاره به ابزار های محدود نظارتی سازمان محیط زیست عنوان کرد: وقتی دامنه نگهداری از حیوانات وحشی در خانه گسترده می شود باعث می شود تا سازمان محیط زیست نتواند بر موضوعاتی که مجوزه داده نظارت لازم را انجام دهد بنابراین هرکس برای خودش هر حیوانی را به غلط در خانه نگهداری می کند که این امر دست آخر منجر به بیماری، از بین رفتن آن حیوان، فرار از منزل می شود که در این صورت حتی درصورت زنده گیری نیز ممکن است کشته شود.

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری برنا؛ در برخی از خانه‌ها و ویلاها گونه‌هایی از حیوانات وحشی نگهداری می‌شوند که می‌گویند به دلیل علاقه زیاد این افراد به حیات وحش است.

بخوانید:  فاز یک خط دو قطار شهری کرج در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد

باغ وحش خصوصی


شرط محیط زیست برای راه اندازی باغ وحش جدید

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌‌وحش گفت: برای راه اندازی باغ وحش های جدید موارد متعددی باید بررسی شود همچنین شرایط جدید باید با باغ وحش های کنونی تطبیق داده شود.

باغ وحش 2

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف