شرکت Aeroflot برای اولین بار هواپیمای خود را برای تعمیر به ایران فرستاد

هدف اصلی ارسال اولین هواپیمای A330 برای تعمیر به ماهان ایر، تعمیر و سرویس ارابه فرود هواپیما است. پیش از این، آئروفلوت از ظرفیت های شرکت های دیگر از جمله شرکت HAECO هنگ کنگ برای این اهداف استفاده می کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، شرکت آئروفلوت در پس زمینه تحریم های غرب، برای اولین بار در تاریخ هواپیماهای خود را برای تعمیر به ایران فرستاد.

اولگ پانتلیف، مدیر اجرایی آژانس صنعتی AviaPort می‌گوید که ایران از تحریم‌های ضد روسیه حمایت نمی‌کند و از تحریم‌های ثانویه ایالات متحده یا اتحادیه اروپا نمی‌ترسد.

الکساندر دیواکوف، مدیر گروه رتبه‌بندی شرکت‌ها در آژانس ملی رتبه‌بندی اعتباری (NKR) می‌گوید علاوه بر این، Aeroflot تصمیم گرفت به هواپیماها در ایران سرویس دهد، زیرا در این کشور دوست خطر دستگیری هواپیما بسیار کم است.

انتهای پیام/

در تابستان 2021، این شرکت قرارداد بلندمدت جدیدی را برای تعمیر و نگهداری و تعمیرات اساسی قطعات هواپیما با این شرکت امضا کرد . اما به دلیل تحریم های بین المللی که در واکنش به عملیات ویژه در اوکراین علیه روسیه اعمال شده است، این توافق اکنون قابل اجرا نیست.

الکساندر ترنتیف مدیر توسعه حمل و نقل هوایی در مرکز اقتصاد زیرساخت (CEI) با این نظر موافق است که ایران تجربه گسترده ای در نگهداری هواپیما تحت محدودیت های تحریم های خارجی دارد.

طی دهه‌ها محاصره اقتصادی غرب ( برای اولین بار از سال 1979 تحریم‌ها اعمال شد)، ایران صلاحیت‌های گسترده‌ای در تعمیر هواپیما و اجزای آن به دست آورده است. این عوامل برای توسعه روابط مشارکتی با ایران کافی است.

بخوانید:  خبر بازداشت خواننده معروف صحت دارد؟

آیا این خبر مفید بود؟

دو منبع نزدیک به این شرکت هواپیمایی به RBC گفتند که Aeroflot برای اولین بار در تاریخ یک هواپیما از ناوگان خود برای تعمیر و نگهداری به ایران فرستاد و نماینده آن نیز این خبر راتایید کرد.

هفته گذشته، در 5 آوریل، یک هواپیمای پهن پیکر ایرباس A330-300 با شماره ثبت RA-73700 به تهران پرواز کرد، جایی که این هواپیما توسط تکنسین های بزرگترین شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان ایر خدمات رسانی می شود.

Aeroflot بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه است که از اول آوریل 178 هواپیمای ایرباس و بوئینگ در ناوگان خود دارد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

به گفته منابع RBC، آئروفلوت در مورد امکان تعمیر و نگهداری چند ماهه در ایران در شرایطی که تحریم‌های غرب محدودیت‌هایی را بر کار شرکت‌های خارجی با هواپیماهای روسی اعمال می‌کند، بحث کرد.

نماینده این شرکت اعلام کرد: شایستگی های شرکت های ایرانی در زمینه تعمیر و سرویس هواپیما تکمیل کننده توانمندی های شرکت Aeroflot خواهد بود.