شفافیت باید به‌طور دقیق در اتاق‌ بازرگانی اجرا شود

به‌گزارش برنا از اصفهان‌ ، امیر کشانی ادامه داد: در این برنامه تدوین شده قرار است تمامی اعضا برای اجرا و تدوین برنامه‌ها مشارکت فعال داشته باشند و از تمامی ایده‌ها و برنامه‌های پیشنهادی توسط اعضا استقبال خواهد شد.

در این مدل مشارکتی همه اعضا با همکاری یکدیگر برای برطرف کردن مشکلات و توسعه اقتصادی تلاش خواهند کرد.

در دوره هشتم اتاق بازرگانی استان اصفهان توجه ویژه‌ای به جوانان شد و در دوره جدید نیز باید به جوانان میدان داده شود.

شفافیت موضوع دیگری است که باید به‌طور دقیق اجرا شود.

به گفته این فعال اقتصادی، برگزاری جلسات سه‌هزارنفری‌ هیئت نمایندگان، مشارکت‌ اعضاء در رأی‌دهی‌ برای‌ تصمیم‌های‌ اساسی، تأسیس‌ دفاتر صادراتی‌ در کشورهای‌ هدف صادراتی‌ استان، ایجاد شورای بزرگان، طراحی‌ و راه‌اندازی‌ مرکز توسعه‌ صادرات ویژه بنگاه‌های‌ اقتصادی‌ کوچک‌ و متوسط‌، حضور تجار و صنعتگران اصفهان در نمایشگاه‌های‌ مطرح کشورهای‌ هدف تجاری، معرفی‌ بسته‌های‌ اطلاعاتی‌ فرصت‌های‌ تجاری‌ کشورهای‌ هدف، همراهی‌ و تسهیلگری‌ تشکل‌ها در راستای‌ رشد صادرات تخصصی‌ و سایر اقدامات از جمله برنامه‌هایی است که در اتاق بازرگانی آینده انجام خواهد شد.

امروزه اتاق بازرگانی تنها نهادی است که امکان ارتباطات بین‌المللی بدون دخالت دولت را دارد، اما در سال‌های گذشته به این مورد توجه‌ آن‌چنانی نشده است و در دوره آتی باید به توسعه صادرات توجه کرد تا میزان ارزآوری برای استان با رشد چشم‌گیری همراه شود.

همه باید کمک کنند تا مشکلات برطرف شود، شورای بزرگان در اتاق استانبول به خوبی فعالیت کرده و ما نیز از این ظرفیت‌ها باید بهره ببریم.

این کارآفرین و صنعتگر نمونه گفت: شورای بزرگان در اتاق بازرگانی تشکیل می‌شود و مسائل اقتصادی و راه‌حل‌ها را به‌صورت ماهانه بررسی می‌کنند.

بخوانید:  ریزش شدید بهمن در کشمیر + ویدئو

 امروزه نقش جوانان در جوامع رشد کرده و متفاوت شده است و باید در هر عرصه‌ای از ظرفیت جوانان برای رشد و توسعه در امور استفاده کرد.

هم چنین کاندیداهای‌ این ائتلاف متعهد می‌شوند چنانچه‌ در هر زمان نتوانند مسئولیت‌ پذیرفته‌ شده و این‌ برنامه‌ را طبق‌ زمانبندی‌ اعلامی‌ به‌ اجرا درآورند و یا سایر اعضا منتخب‌ یا شورای‌ بزرگان اقتصادی‌ استان اصفهان رأی‌ به‌ عدم انجام وظایف‌ دادند به‌ نفع‌ سایر داوطلبین‌ استعفا دهند.

کشانی گفت: هر یک‌ از کاندیداهای‌ اتاق سه هزار نفری متعهد می‌شوند به‌ جهت‌ تعامل‌ و پیگیری‌ امور مربوط، طبق‌ برنامه‌ با اعلام قبلی‌ حداقل‌ یک‌ روز در هفته‌ در اتاق حضور داشته‌ و پاسخگوی‌ رأی‌ اعضاء باشند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

این کارآفرین و فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: برنامه‌های پیش‌بینی شده تنها توسط یک گروه هم‌فکر و منسجم قابلیت اجرایی شدن دارد. از تمام فعالان درخواست دارم تا پس از مطالعه این برنامه به یک گروه رأی دهند تا آن گروه فعالیت‌ها را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: «آموزش»، «توسعه تجارت» و «چانه‌زنی با دولت» سه محور اساسی فعالیت‌ها در دوره بعدی اتاق بازرگانی است.