شمار قربانیان حمله تروریستی مسکو به ۱۴۳ نفر رسید

اسپوتنیک عربی گزارش داد، تعداد کشته شدگان حمله به سالن کنسرت در نزدیکی مسکو به ۱۴۳ نفر افزایش یافته است.

وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه هم تصاویری از آواربرداری سالن موسیقی کروکاس مسکو منتشر کرد که بر اساس آن، سالن تماشاچیان به طور کامل تخریب شده و در آتش سوخته است.منبع

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، کمیته تحقیقات روسیه از افزایش قربانیان حمله تروریستی به تالار کنسرت کروکوس در مسکو، پایتخت روسیه خبر داد.

انتظار می رود با ادامه یافتن عملیات آواربرداری، آمار قربانیان این حمله تروریستی افزایش پیدا کند.

وزارت امور خارجه روسیه هم اعلام کرد که تروریست‌ها تلاش کردند پس از انجام حمله تروریستی مسکو به اوکراین فرار کنند.

مارگاریتا سیمونیان سردبیر گروه رسانه ای “راسیا سیوودنیا” نیز گزارش داد که شمار قربانیان حمله تروریستی در کروکوس به 143 نفر رسیده است. براساس گزارش اسپوتنیک، علت مرگ بسیاری از قربانیان، خفگی ناشی از دود آتش سوزی و ریزش ساختمان ذکر شده است.

اوکراین طی ۱۰ سال گذشته با دستان غرب به مرکز انتشار تروریسم تبدیل شده است

بیانیه داعش در باره حمله به مرگبار در روسیه جعلی است

خبرگزاری‌های آمریکایی از قبیل رویترز و گاردین با انتشار تصویری از بیانیه منتسب به داعش مدعی شده بودند این گروه در پس پرده حمله خونبار شامگاه جمعه روسیه قرار دارد، اما رسانه روسی راشا تودی ضمن رد این ادعا، این بیانیه را جعلی خواند. راشاتودی مدعی شد داعش مدت‌هاست که از این فرم خبری برای اطلاع رسانی استفاده نمی‌کند.

منابع رسانه ای روسیه از جمله اسپوتنیک عربی، از آفزایش آمار قربانیان حادثه تروریستی شب گذشته (جمعه) در مسکو به ۱۴۳ نفر خبر دادند.

بخوانید:  کاهش قیمت بلیت به اکران آنلاین هم رسید/ حمایت «آتابای» و فیلیمو از مخاطب

این وزارتخانه افزود: اوکراین طی ۱۰ سال گذشته با دستان غرب به مرکز انتشار تروریسم تبدیل شده است.

رویترز در ادامه گزارش خود دوباره مدعی شد و نوشت: داعش مسئول مرگبارترین حمله تروریستی روسیه در 20 سال اخیر است و با وجود بیانیه های متعدد مقامات اوکراینی مبنی بر نقش نداشتن اوکراین در این حمله، روس ها به دنبال کشف ارتباطی بین این حمله تروریستی و اوکراین هستند.

در همین حال رویترز نیز به نقل از رسانه های روسیه و بیانیه کرملین گزارش داد که شمار کشته‌شدگان حمله به سالن کنسرت در نزدیکی مسکو به ۱۴۳ نفر رسیده است.

درحالی که ساعاتی پس از این حمله، برخی رسانه های غربی اعلام کردند که گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی شامگاه جمعه به سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو را بر عهده گرفته است، اما روسیه بیانیه منتشر شده به نام داعش را جعلی خواند.