شهدای دانشجو معلم با نثار جانشان درس ایثار و شهامت را به دیگران آموختند

وی بیان کرد: در این ایام سالروز شهادت سید مصطفی خمینی را نیز سپری می کنیم که به طرز مشکوکی توسط ساواک به شهادت رسید و به یاد بیانات امام راحل می افتیم که در این سوگ فرمودند «سید مصطفی امید آینده اسلام بود و این شهادت از الطاف خفیه الهی بود». 

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اولین اجلاسیه شهدای دانشجو معلم به یاد هفت شهید والامقام عصر سه شنبه با حضور خانواده محترم شهدا، ابراهیمی معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور، سردار آتانی فرمانده سپاه استان، سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه، وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نقی سیاهکلی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان، زینالی رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام زارعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی و مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در سالن اجتماعات مرکز تربیت معلم شهید رجایی برگزار شد.

سرودن اشعاری توسط محمد بابایی از شاعران آیینی و اجرای سرود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

وی افزود: از این که قزوین میزبان اجلاسیه شهدای دانشجو معلمان است تشکر و قدردانی می کنیم که با همکاری سایر دستگاهها توانستند مراسم آبرومند و شایسته ای برگزار کنند و در این برنامه خیلی ها پای کار بودند تا یاد شهدای دانشجو معلمان بخوبی زنده شود.

شهدای دانشجو معلم با نثار جانشان درس ایثار و شهامت را به دیگران آموختند

شهدای دانشجو معلم با نثار جانشان درس ایثار و شهامت را به دیگران آموختند

ابراهیمی معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور در این مراسم گفت: این اجلاسیه به یاد دانشجو معلمانی است که درس واقعی خود را با اهدای جان خود تعلیم دادند تا دیگران بیاموزند و در مسیر درست گام بردارند. 

ابراهیمی اظهارداشت: یاد هفت شهید بزرگوار دانشجو معلمان استان را گرامی می داریم و بر روح پاکشان درود و صلوات می فرستیم.

ابراهیمی گفت: این روزها نیز شاهد از دست دادن شخصیت بزرگی هستیم که یاور رهبر بود و امیدواریم این شهادت موجب شکل گیری جریان ظهور باشد تا مرهم دلها شود. 

ابراهیمی تصریح کرد: این روزها رنجور از دست دادن رئیس جمهور خودهستیم که الگویی از خدمت صادقانه به مردم را ارائه کردند تا چراغ راه آیندگان باشد. 

شهدای دانشجو معلم با نثار جانشان درس ایثار و شهامت را به دیگران آموختند

در این مراسم از خانواده هفت دانشجو معلم شهید استان شامل حسین برزگر حیدری، علیرضا نوری، مرتضی شاه محمدی، جمشید گلی پور، تقی رحمانی، شمس الله شفیعی اصل و مرتضی رزازیان تجلیل شد.

استان قزوین ۵۸ شهید معلم و ۲۷۶ دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

انتهای پیام
 منبع