شهرداری‌های به حقوق مردم توجه کنند

قدرت مقابله با پرتو پر تشعشع قرآن و اسلام را ندارند

دولت سوئد به وظیفه قانونی‌اش درست عمل کند

شهرداری‌ها به حقوق مردم توجه کنند / سیما و منظر شهر باید شاداب و مفرح باشد / متأسفانه بعضی مناطق نظافت درست نیست

امروز دنیا برای مبارزه با آمریکا، با نماد سلطه‌گری‌اش که دلار است در حال ائتلاف هستند / شعار مرگ بر آمریکا در حال تحقق خارجی است

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه با طرح چند پرسش گفت: شما که دم از حقوق بشر می‌زنید، آیا این پایمال کردن حقوق انسان‌ها و ارزش‌ها نیست؟ چرا اجازه می‌دهید در ایام حج که مسلمین در کنار هم در حال انجام حج هستند حرمت مقدسات الهی شکسته شود و احساسات دینی میلیون‌ها مسلمان جریحه‌دار شود؟ آیا این خشونت‌گرائی که در منشور ملل نهی شده نیست؟ آیا احترام به ادیان الهی بخشی از حقوق بشر نیست؟ می‌خواهند نور خدا را با فوت خاموش کنند اما این نور تا نابودی کافران و طلوع دولت کریمه مهدوی تابنده است و به کوری دشمنان اهل‌بیت هرروز بر فروغ و تشعشع آن افزوده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خاتمه بابیان اینکه به تراکم فروشی و ارتفاع ساختمان‌ها توجه شود، گفت: واقعاً چرا اجازه داده می‌شود خانه‌ای آن‌قدر بلند ساخته شود که به همسایه‌ها ضرر برسد. قانون لا ضرر اینجا اجازه چنین کاری را نمی‌دهد باید در دادن پروانه مواظب حقوق مردم بود نه پولدارها. الآن همین‌جا نزدیک مصلی دارند یک مجتمع بزرگ می‌سازند که یازده طبقه است آیا این محل کشش جمعیت و وسیله نقلیه و ده‌ها مسئله دیگر که اضافه می‌شود را دارد درختانی که قطع‌شده‌اند آیا قانونی بوده من مطلع نیستم ولی می‌فهمم که بافت محل به هم می‌خورد باید اگر تغییری صورت می‌گیرد به‌اندازه باشد وقتی سؤال می‌شود چرا مجوز چنین ساختمان بلندی داده‌شده؟ می‌گویند مخارج پروانه را داده است خوب اگر کسی پول داشت، اجازه دارد شهر را هر جور دلش خواست خراب کند؟ برای کسب منابع اجازه تخریب محلات و شهر را ندهید. بافت فرسوده را با معماری اسلامی و ایرانی احیاء کنید. دست از بلندمرتبه‌سازی‌های غیرمتعارف که فقط مافیای مسکن از آن سود می‌برد بردارید.

وی در ادامه اذعان داشت: خب همه این خبرها باید اروپا و آمریکا را نگران کند؛ و با کتاب هدایت و نور و مسیر سعادت مخالفت کنند؛ البته می‌دانند که قرآن روح حماسه و طاغوت ستیزی و شهادت‌طلبی و ده‌ها فضیلت دیگر را در انسان‌ها زنده می‌کند که هرکدام به تنهائی برای اینکه انگیزه‌ای جهت قیام در برابر طاغوت در فرد ایجاد کند کافی است.

وی در ادامه بابیان اینکه آمار و ارقام در رسانه‌های خودشان موجود است و برایشان نگرانی ایجاد کرده لذا لگدپرانی می‌کنند، تصریح کرد: در همین‌جا می‌خواهیم که دولت سوئد به وظیفه قانونی‌اش درست عمل کند و پاسخ‌گوی تکرار چنین اتفاقاتی که در هیچ جای دنیا پذیرفته‌شده نیست که اجازه دهند به مقدسات جمعیت معظمی در جهان توهین شود، باشد. کدام انسان مسلمان و آزاده‌ای در جهان این اهانت را می‌پذیرد و محکوم نمی‌کند؟

امام‌جمعه کرج در ادامه خاطرنشان ساخت: حالا هی یک عده‌ای به بهانه‌های مختلف دلشان برای آمریکا بتپد و از برعلیه دولت و عملکرد ضد آمریکائی و سیاست‌های خارجی که معلوم شد اتفاقاً این دولت خوب بلد است با دنیا حرف بزند، حرف بی‌ربط بزنند. حضرت آقا فرمود: «خاک‌برسر آن ملت و دولتى که زیر بار تحمیل‌هاى آمریکا برود. چه ساده‌لوحى است که کسانى بگویند برویم پشت میز مذاکره با یک دستگاه متکبر و بى‌اعتقاد به اصول انسانى و حقوق بین‌الملل بنشینیم. آمریکایی‌ها به اصول و حقوق بین‌الملل اعتقادى ندارند». آیا می‌شود با این‌ها نشست بر سر یک میز؟ باید کار خودمان را بکنیم و همان مسیری که دارد طی می‌شود بهترین مسیر است.

بخوانید:  عذرخواهی تیپاکس از کاربرانش

شما که دم از حقوق بشر می‌زنید، آیا این پایمال کردن حقوق انسان‌ها و ارزش‌ها نیست؟ / می‌خواهند نور خدا را با فوت خاموش کنند/ این نور تا نابودی کافران و طلوع دولت کریمه مهدوی تابنده است

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به عید سعید غدیر خم، اظهار داشت: این عید را اهمیت بیشتری دهیم و به ابعاد مختلف آن بیشتر توجه کنیم. تعظیم شعائر الهی نشانه تقوای دل است. یوم التبسم است؛ روز خندان بودن و شاد بودن است. برنامه‌های شادی که در شأن اهل‌بیت باشد ترتیب بدهید هر کس به‌اندازه توان خودش. امام رضا علیه‌السلام فرمود: «اگر مردم فضیلت حقیقی این روز را می‌دانستند، فرشتگان در هرروز ده مرتبه با آنان مصافحه می‌کردند». رسول خدا فرمودند: «افضل اعیاد امت من است».

در هفته حقوق بشر آمریکائی، جنایات آمریکا در حق ملت خودش و ملل جهان و به‌خصوص ایران تبیین شود

عید غدیر را اهمیت بیشتری دهیم / برنامه‌های شادی که در شأن اهل‌بیت باشد ترتیب دهید / تعظیم شعائر الهی نشانه تقوای دل است

حقوق بشر حربه‌ای برای دخالت در امور کشورهاست

قرآن روح حماسه، طاغوت ستیزی و ده‌ها فضیلت دیگر را در انسان‌ها زنده می‌کند

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مکتب ما به غدیر وصل است و لذا بحث غدیر مربوط به یک روز و یک هفته نیست، گفت: مکرر عرض کردم باید در طول سال به غدیر وصل بود. زندگی ما بر اساس غدیر باید تنظیم شود راجع به غدیر صحبت خواهم کرد ان‌شاءالله.

این دولت خوب بلد است با دنیا حرف بزند

مکتب ما به غدیر وصل است / غدیر مربوط به یک روز و یک هفته نیست

انتهای پیام/

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه نام امیرالمؤمنین و اهل‌بیت که برده می‌شود انسان یاد قرآن می‌افتد چون اینان قرآن ناطق و مبین قرآن‌اند، گفت: معارف قرآن با این‌ها شناخته می‌شود. از روز اول که آیات الهی بر قلب پیامبر نازل شد، دشمنی‌ها با تبیین‌کننده قرآن شروع شد و چقدر رسول خدا را اذیت کردند؛ تا حدی که حضرت فرمود: «هیچ پیغمبری مثل من اذیت نشد». بااینکه انبیاء خیلی اذیت شده بودند. بعد با امیرالمؤمنین در سه جنگ سخت جنگیدند تا نتواند حقائق قرآن را تبیین و عملیاتی کند و دولت او تشکیل شود. جلوه دیگر قرآن ناطق را در کربلا ورق‌ورق کردند و همین‌طور ادامه دادند.

این حقوق بشری است که می‌گویند

حقوق بشر را ابزاری برای سلطه‌گری و فشار بر کشورهای دیگر قرار داده‌اند / دم از حقوق بشر می‌زنند اما کمترین حقی برای شهروندان خودشان قائل نیستند

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری با تأکید بر اینکه حقوق بشر که خدای تعالی توسط انبیاء به انسان تعلیم کرد را ابزاری برای سلطه‌گری و فشار بر کشورهای دیگر قرار داده‌اند، گفت: دم از حقوق بشر می‌زنند اما کمترین حقی برای شهروندان خودشان قائل نیستند. در ایران دیدید که برای یک موضوعی که به‌دروغ به پلیس نسبت دادند چه بلوایی راه انداختند اما در روز روشن با سلاح گرم شهروندشان را به گلوله می‌بندند و بعد از حقوق بشر حرف می‌زنند.

بخوانید:  دستگاه مبتنی‌بر رادار برای سنجش ضربان قلب ساخت شد

وی ادامه داد: جالب است بدانید طبق کنوانسیون ژنو و قوانین جنگی مربوط به حقوق بین‌الملل که در دیوان بین‌المللی کیفری بررسی می‌شود، آمریکا برای عضویت در این دادگاه شرط گذاشته که جنایات جنگی سربازانش در هیچ دادگاهی بررسی نشود. این حقوق بشری است که می‌گویند.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به چهاردهم تیرماه روز قلم، گفت: خوب است اداره کل ارشاد برای نوقلمان ساکن استان که تولید قابل‌توجه داشته‌اند مراسم تقدیر و تشکری بگیرد که نویسندگان جوان و نوقلمان تشویق بشوند به ادامه نوشتن.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه در داخل خود آمریکا با برچسب تروریسم به اسلام و افراد دیگر حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی را از بین می‌برند، گفت: همه ارتباطات الکترونیکی شهروندان اعم ‌از ایمیل ‌و صفحات ‌مجازی‌ و گفتگوها کنترل می‌شود. تبعیض نژادی و وضعیت سرکوب رنگین‌پوستان که معلوم است. وضعیت نقض حقوق زنان که داستانی غم‌انگیز دارد این‌ها که شعار زن می‌دهند بدون حب و بغض بروند بررسی کنند. حمل سلاح را (برای حفظ منافع سرمایه‌داران صهیونیست‌ در تولید اسلحه)، آزاد گذاشته‌اند و طبق آمار ۸۲ درصد کشتار توسط سلاح گرم در آمریکا واقع می‌شود. دیدید کشتاری که فقط در مدارس صورت می‌گیرد. در آمار آمده بود فقط دریک سال ۱۴ روز پلیس خشونت نداشته است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه امروز که نور قرآن عالم‌گیر شده و مکتب اهل‌بیت جلوه‌گر شده و قلوب پاک را به سمت خود فرامی‌خواند، به خود قرآن تعرض و اهانت می‌کنند، اظهار داشت: قدرت مقابله با پرتو پر تشعشع قرآن و اسلام را ندارند. اسلام هراسی راه انداختند گروه‌هایی درست کردند که با چهره‌ای خشن به اسلام لطمه بزنند و ده‌ها کار دیگر در این سال‌ها انجام دادند اما نتوانستند جلوی روند پرسرعت گرایش به اسلام و مکتب اهل‌بیت را بگیرند.

اهل‌بیت علیهم‌السلام قرآن ناطق و مبین قرآن‌اند

امروز در اقتصاد و پول هم افول کرده و دچار رکود و تورم شدید است و دلار در حال خارج شدن از اقتصاد دنیاست و این یعنی شعار مرگ بر آمریکای شما در حال تحقق خارجی است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری یادآور شد: توجه دارید که رویدادهای مهم را برای این‌که از یادها نرود نام‌گذاری می‌کنند و بعد با روش جهاد تبیین به آن حوادث و اتفاقات می‌پردازند مثل حوادث مهم و جنایاتی که در روزهای ماه تیر بخصوص ششم تا دوازدهم باواسطه و بی‌واسطه آمریکا علیه ملت ایران واقع شد که حضرت آقا فرمودند هفته حقوق بشر آمریکائی نام‌گذاری شود و در این هفته جنایات آمریکا در حق ملت خودش و ملل جهان و به‌خصوص ایران تبیین شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه حمله ناوگان آمریکائی به هواپیمای مسافربری در ۱۲ تیر سال ۶۷ گوشه کوچکی است از مجموعه جنایات آمریکا در حق ایران، گفت: در سطح جهان هم که می‌بینید حقوق بشر را حربه‌ای قرار داده است تا مستقیماً در امور کشورها دخالت کند و از کسانی که نقض حقوق بشر می‌کنند حمایت می‌کند؛ و خودش هم به همین بهانه کشتار می‌کند و سازمان ملل هم سرکار است با رفتار آمریکا.

بخوانید:  اصناف و کسبه قزوین برای راه اندازی شهرک های صنفی پیشقدم شوند/قدردان بازاریان هستیم

دومین دین بزرگ در سوئد و در اروپا اسلام است

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه نهم تیرماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج اظهار کرد: اگر بخواهید امیرالمؤمنین علیه‌السلام را ‌خوب بشناسید به زیارت ‌غدیریه مراجعه کنید. 


آیا این خبر مفید بود؟

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دیگر کار آمریکا تمام‌شده به‌خصوص بعد از شکست‌های راهبردی در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی که با هدایت مستقیم و غیرمستقیم ایران داشته و نتوانست ائتلاف سیاسی و نظامی برای حفظ ابرقدرتی خودش درست کند، گفت: امروز دنیا برای مبارزه با آمریکا، با نماد سلطه‌گری‌اش که دلار است در حال ائتلاف هستند و حتی متحدان نزدیکش و اروپائی‌ها هم همین مسیر را دنبال می‌کنند و این یعنی قدرت آمریکا که ‌در عرصه‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و نظامی افول کرده بود.

به تراکم فروشی و ارتفاع ساختمان‌ها توجه شود / برای کسب منابع اجازه تخریب محلات و شهر را ندهید / دست از بلندمرتبه‌سازی‌های غیرمتعارف که فقط مافیای مسکن از آن سود می‌برد بردارید

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به روایتی از امام صادق علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند: «به خدا سوگند، هر بنده‌ای که خدا و فرستاده‌اش را دوست داشته باشد و ولایت ائمّه علیهم‌السلام را پذیرفته باشد و از دنیا برود، آتش دوزخ به او نمی‌رسد». همین مقدار به‌عنوان نمونه در شناخت جایگاه اهل‌بیت بس است و اگر بخواهید امیرالمؤمنین علیه‌السلام را بخصوصه ‌خوب بشناسید به زیارت ‌غدیریه امام هادی مراجعه کنید. زیارتی که به فرموده مرحوم شیخ عباس قمی می‌شود هرروز خواند.

با برچسب تروریسم به اسلام و افراد دیگر حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی را از بین می‌برند

وی در بخش دیگری با اشاره به ۱۴ تیرماه روز شهرداری‌ها و دهداری‌ها، بیان داشت: شهرداری‌ها به حقوق مردم توجه کنند؛ سیما و منظر شهر باید شاداب و مفرح باشد، باید روح امید و نشاط را در مردم زنده کند معابر باید تمییز و نظافت شهر باید به چشم بیاید. متأسفانه بعضی مناطق نظافت درست نیست. مهم‌ترین وظیفه اداره‌کنندگان شهر نظافت و زیبایی شهر است. در نورپردازی آن دقت شود گاهی بعضی معابر تاریک است امنیت روانی جامعه به هم می‌خورد با نورپردازی خیابان‌ها و کوچه‌ها می‌توان انسان‌ها را آرام یا پریشان کرد. خط‌کشی‌های خیابان‌ها و آسفالت معابر و کوچه‌ها رسیدگی عاجل شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه عنوان کرد: در همین سوئد که اهانت صورت گرفته، منابع رسمی در سال ۲۰۱۷ از کل ‌جمعیت ۱۰ میلیون نفری سوئد نزدیک ۹۰ هزار نفر مسلمان هستند. دومین دین بزرگ در سوئد و در اروپا اسلام است و چون نرخ باروری در آنجا و اکثر جوامع مسلمان بالاست و سرعت رشد مسلمین را بالابرده، نگران هستند. همین‌الان جمعیت مسلمانان در بعضی ایالات امریکا مساوی یا بیشتر شده و گفته می‌شود رشد اسلام در آمریکا بیشتر از سالی ۶ درصد است. در خبری هم خواندم که نزدیک ۲۰ هزار نفر سالانه در امریکا مسلمان می‌شوند.