شهید ابوترابی قافله‌سالار اسرا و نقطه اتکا و آرامش آزادگان بود

اوحدی تصریح کرد: سید آزادگان، شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد اعتقاد داشت که اسارت قطعه‌ای از بهشت بر روی زمین بود که این مطلب بیانگر نگاه عمیق این سید بزرگوار به اسارت بود که ایشان را به یک اتکای محکم برای آرامش اسرا تبدیل کرد.

انتهای پیام

اوحدی افزود: در دوران اسارت اگر برای اسیری مشکلی ایجاد می شد شهید ابوترابی شب و روز نداشت تا مشکلش را برطرف کند و امروز همه مردم و مسئولان باید با الگوگرفتن از این شهید بزرگوار در زندگی و مسئولیت نیز اینگونه باشند.

همچنین فرج‌الله فصیحی ‌رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین و از آزادگان از دوران اسارت خود در اردوگاه‌های رژیم بعث خاطراتی بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، عصر چهارشنبه با حضور سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، لطف‌ الله سیاهکلی، فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، امیر شفیعی فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین، ابوالحسن کبیری سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، محمد امیری‌ مقدم مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین و محسن آخوندی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری و خانواده شهدا و ایثارگران در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی قزوین برگزار شد.

محمدبیگی افزود: در این شرایط نمایندگان در مجلس شورای اسلامی از ارز‌ش‌های انقلاب اسلامی و آرمان شهدا کوتاه نمی‌آیند و در حراست از خون پاک شهدا جدی هستند.

سعید اوحدی در این مراسم اظهارداشت: اسارت در ظاهر آن شامل شکنجه، شلاق، محرومیت از حقوق فردی بود ولی باطن آن صبر، استقامت، فداکاری، بصیرت و معنویت داشت و اسرا با رسیدن به عرفان توانستند نسبت به شرایط و موقعیتی که در آن داشتند جوهر وجودشان را بهتر از دیگران پیدا کنند و شکرگذار خداوند متعال باشند.

بخوانید:  شیخ حسین انصاریان به جوانان و دختران بی حجاب چه گفت؟

همچنین کاروان آزادگان دوچرخه‌سوار که از تهران به مقصد قزوین رکاب زده بودند، بعد از استقبال در ورودی شهرهای آبیک، محمدیه و قزوین در برنامه یاد شده حضور یافتند.

اجرای تئاتر و سرود، پخش کلیپ، برپایی نمایشگاه عکس آزادگان و خوشنویسی و پایش سلامت آزادگان و مدعوین با حضور 3 پزشک از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اوحدی گفت: آزادگان رسالت سنگینی دارند و هنوز بعد از گذشت سال‌ها از بازگشت آنها به میهن اسلامی نتوانسته ایم حق سید آزادگان شهید ابوترابی و ارزش‌های اسارت را در جامعه ادا کنیم، لذا باید بیشتر تلاش کرد تا بتوانیم وظیفه خود را بخوبی انجام دهیم.

در ادامه این مراسم فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادگان حماسه‌های بی‌نظیری در دوران اسارت خلق کردند که هر کدام درس و الگویی برای مردم است.

وی افزود: انسان با شناخت موقعیتی که در آن قرار دارد می‌تواند به ارزش‌های والای انسانیت و معنویت دست یابد و اسارت مصداق بارز این موقعیت بود.

image_2022_8_17-23_51_44_123_hFJ

اوحدی در ادامه خاطراتی از دوران اسارت و نقش تاثیرگذار شهید ابوترابی در آرامش اسرا تعریف کرد.

image_2022_8_17-23_51_18_944_4kc

 منبع

image_2022_8_17-23_51_8_98_qB5

image_2022_8_17-23_51_41_905_M9S

وی تصریح کرد: شهید ابوترابی قافله‌سالار اسرا بود و اگر وجود این شهید بزرگوار در اردوگاه‌های اسارت نبود، بلاهای سخت‌تری بر سر آزادگان می‌آمد و چه بسا تعداد بی‌شماری از آنها به شهادت می‌رسیدند و همین موضوع بیانگر نقش بی‌نظیر این شهید بزرگوار در هدایت اسرا طی دوران اسارت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیان کرد: امروز همه مردم و مسئولان وظیفه دارند در برابر هجمه‌های نرم و سخت دشمنان مقاوم باشند و با هوشیاری آنها را خنثی کنند و راه امام راحل و شهدا را در جامعه زنده نگهدارند.

بخوانید:  پارکینگ و بازار میوه و تره بار در سالجاری در محله شاهد احداث می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیان کرد: مرحوم ابوترابی با ویژگی‌های اخلاقی و معنوی که داشت در هر اردوگاهی که اسم این شهید بزرگوار برده می‌شد امید، نشاط و سرزندگی بین اسرا ایجاد می‌شد.

این جانباز و آزاده و خانواده شهید اظهارداشت: شهید ابوترابی بسیار صبور، مهربان، با تدبیر، باسیاست، روحانی و خستگی‌ناپذیر بود و به همه اسرا و دیگران سفارش می‌کرد همیشه پاک و خدمتگزار باشند و در خدمت به مردم تلاش کنند.