شهید جمهور همواره پیگیر امور جوانان بودبه گزارش خبرگزاری برنا از مازندران ، استاندار مازندران، افزود: اینجا پایتخت کشتی است اما در تمامی حوزه های ورزشی، ویژه و خاص است. توجه به ورزشکاران سرآمد، بعنوان اعتبار بین المللی ما برای دولت ها همیشه سرلوحه بوده است.

مقام عالی دولت در مازندران از توجه شهید جمهور به ورزش گفت و بیان داشت: حضرت آیت‌الله رئیسی همواره پیگیر امور جوانان بود که به مباحث جوانان رسیدگی شود و خودش شخصا پیگیری می کرد.

وی ضمن تقدیر از هیات ها و ادارات ورزشی گفت: از نظر شرعی، مقدمه واجب، واجب است. ورزش هم مقدمه واجب است. در جامعه ما فقط ۷ درصدش ورزش می‌کنند چه به صورت همگانی چه به صورت قهرمانی که این مقدار باید افزایش پیدا کند.

نوری به اهمیت ورزش همگانی اشاره کرد و تاکید داشت: در ورزش همگانی آموز‌ش‌ها و پایش هایی‌ در کل استان باید صورت بگیرد تا استعدادهای نوجوانان و جوانان را بهتر کشف کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، فرهنگ ورزش و فرهنگ ازدواج و فرزند آوری در جامعه ما نیست، اظهار داشت: ما سال‌ها کار کرده ایم که این ها نشود و الان هم باید سال‌ها کار کنیم که بشود. ورزش کردن هم قاعده و اصول دارد و باید در جهت ترویج ورزش در بین جامعه تلاش بیشتر شود.

نوری ادامه داد: باید ورزش را از بچگی یاد بدهیم که اصلا ورزش چه هست. باید در بحث همگانی و قهرمانی تلاش شود چون هر پرچمی که از جمهوری اسلامی بالا می رود یک نشانی است که اصلا نمی شود روی آن ارزش و قیمت گذاشت.

بخوانید:  پرهیز از سطحی نگری رمز موفقیت دانشجویان است

مقام عالی دولت در مازندران به ارائه راهکار در خصوص حمایت از ورزشکاران و قهرمانان پرداخت و بیان داشت: باید یک راه سرمایه‌ای برای قهرمانان پیدا کنیم. یعنی قهرمان احساس کند تا آخر همراهش هستیم.

نوری عنوان کرد: باید یکسری متخصصین فرهنگ و جامعه شناسی کنار ورزش و جوانان بیایند تا بررسی شود و ببینیم کجای کار گیر داریم. در بحث ازدواج بحث طلاق و بحث اشتغال جوانان باید بررسی ویژه ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه ما گره‌هایی داریم و از دوره کودکی مهارت آموزی را با کودکان خودمان عجین نکرده‌ایم.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای اینکه روحیه ورزشکاران بهتر شود، باید به دیدار ورزشکاران برویم. این آمادگی را دارم که به تک تک اردوهای تیم‌های ملی برویم و از نزدیک با مازندرانی‌های تیم‌های ملی دیدار داشته باشیم.

وی بیان داشت: ورزش صبحگاهی باید در استان مازندران جا بیفتد. باید تلاش کنیم تا این فرهنگ را جا بیاندازیم.

نوری تاکید کرد: ورزش کردن را باید از خودمان شروع کنیم و مردم باید ما را در حین ورزش کردن ببینند. اگر مردم ما را نبینند عمل نخواهند کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، الان وقت کار جدی است، افزود: مخصوصا در این فرصت که انتخابات برگزار شد و ما ۲۴ درصد رشد داشتیم که جای تشکر از مردم را دارد که همه مشارکت داشته‌اند. این مدت ما باید خیلی جدی تر کار کنیم چون کار زیاد است.

نوری گفت: اماکن تعطیل را به هر طریقی شده با همکاری فدراسیون‌ها و هیأت های ورزشی فعال کنید.

استاندار در توسعه ورزش همگانی در ادارات استان مازندران بار دیگر به اهمیت ترویج ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: برنامه‌های متنوعی جهت ترویج ورزش همگانی باید ایجاد کرد.از اوقات فراغت باید به درستی استفاده شود، اوقات فراغت را پر نکنیم باید اوقات فراغت را غنی کنیم.

بخوانید:  آشنایی با یوگا خنده و مزایای آن

انتهای پیام منبع