«شوگان» جایزه امی را می‌گیرد؟به گزارش خبرنگار بین‌الملل گروه فرهنگ و هنر برنا؛ در حالی که گزینه‌های محکمی چون «وراثت» و «بهتره با سال تماس بگیری» از صحنه رقابت جوایز امی خارج شده‌اند، در مقابل مجموعه‌هایی چون «اسب‌های آرام» در نهایت موفق به دریافت جایزه می‌شوند اما اکنون باید با موفقیت FX و سریالش با نام «شوگان» مقابله کنند.

ورایتی نوشت: وقتی که نامزدهای امی در ۱۷ جولای اعلام شوند، اتفاقی خواهد افتاد که طی ۵۰ سال گذشته رخ نداده است، نامزدهای بهترین سریال درام تنها شامل سریال «تاج» از نتفلیکس است که قبلا نامزد شده بود؟! این موضوع به این دلیل است که درام‌های بسیار خوبی در این دوره وجود دارند و اعضای آکادمی تلویزیون با پشتکار آنها را تماشا می‌کنند و امسال از سریال‌های بزرگ مختلف حمایت می‌کنند. اما حقیقت این است که این دوره که از نظر تاریخی در بین قوی‌ترین دوره‌ها در هر فصل است، اکنون مانند یک زمین خشک به نظر می‌رسد.

پخش نامزدهای همیشگی مانند مجموعه تلویزیونی «دنیای غرب» (Westworld) از HBO و «بهتره با سال تماس بگیری» (Better Call Saul) از AMC به همراه رقبای درجه دومشان مثل «کشمکش خوب»

(The Good Fight) و «پیشتازان فضا: پیکارد» (Star Trek: Picard) از Paramount+ به پایان رسیده‌اند. همچنین برخی از سریال‌ها مانند «بازی مرکب»، «چیزهای عجیب» و «بادیگارد» از نتفلیکس به دلیل برخی مسایل از جمله اعتصاب نویسندگان و بازیگران، به این دوره برگزاری جایزه امی نرسیدند.

باقی جدول با سه سطح سریال تکمیل می‌شود. یک سطح شامل سریال‌های متوسط ​​از پلتفرم‌های پرمخاطب، مانند فصل سوم برنامه تلویزیونی صبحگاهی اپل تی‌وی پلاس است که امتیاز مخاطبان آن تنها ۱۱ درصد است. نوع دیگر مجموعه‌های با کیفیت بالا خواهد بود که فصل‌های قبلی آن با رقابت سنگین‌تری همراه بوده است. مثل «اسب‌های آرام» اپل تی وی پلاس که اکنون برای فصل سوم عرضه می‌شود. «فساد توکیو» و «زمان پیروزی: ظهور سلسله لیکرز» و «لوکی» از دیزنی پلاس نیز در این گروه قرار می‌گیرند.

بخوانید:  کاهش آسیب‌های اجتماعی زنجان نیازمند شناخت وضعیت اجتماعی است

سطح سوم نیز آثار تازه پخشی مانند سریال «نفرین» از آمازون، «آقا و خانم اسمیت» و «مشکل ۳ جسم» از نتفلیکس هستند.

اما واقعیت این است که هیچ یک از این سریال‌های نام برده، فصل آنقدر قوی نداشتند که بتوانند در کنار برندگان سریال‌های درام گذشته، مانند «بال غربی» از NBC، «گمشده» (Lost) از HBO، و یا «Breaking Bad » و «24 » از Fox’s و «Homeland» از ABC و «Showtime» از AMC باشند.

به همین دلیل FX در تاریخ ۱۶ می اعلام کرد که یکی از برجسته‌ترین سریال‌های سال، یعنی «شوگان» را از یک سریال محدود به یک سریال درام، با حداقل دو فصل دیگر در دست ساخت، گسترش می‌دهد و تایید کرد «هیرویوکی سانادا»، بازیگر نقش «لرد توراناگا» به سریال برگشته است.

با توجه به رقابت و محبوبیت «شوگان» به عنوان پربیننده‌ترین سریال  FX تا به حال (بر اساس ساعات پخش جهانی)، تصور اینکه این برنامه به پیروزی نرسد و این شبکه اولین جایزه خود را در یک بخش به ارمغان نیاورد، سخت است.

انتهای پیام/منبع