شکایت برانکو از پرسپولیس این‌بار به سود سرخ‌پوشان!

جستجوی این خبر در اخبار آرشیوی نیز حاکی از این است که برانکو از دو سال قبل به دنبال توافق با پرسپولیس برای حل این موضوع بوده است.

انتهای پیام//

در این راستا خبرهای رسیده از این حکایت دارد که سرمربی سابق قرمزهای تهرانی در حال جمع آوری اسناد و مدارک برای رسیدگی به این مشکل مالیاتی اش در ایران است و گفته می شود با وکیلی ایرانی در حال همکاری است تا بتواند پرسپولیسی ها را برای حل و پایان دادن به این پرونده مجاب کند.

این ماجرا در حالی برای پرسپولیس و برانکو بر سر پرداخت مالیات ایجاد شده که طبق قانون و توافق بین دولت ایران و کرواسی، تبعه های فعال کرواسی در ایران در صورت عدم پرداخت مالیات شان در ایران ملزم هستند مالیات مذکور را در کشور کرواسی پرداخت کنند و در حال حاضر عدم پرداخت این مالیات از سوی طرف ایرانی حالا برانکو باید این مالیات را در کرواسی پرداخت کند که این موضوع بار مالی مضاعفی را برای سرمربی سال های گذشته پرسپولیس ایجاد می کند.

پیگیری این ماجرا در ایران توسط برانکو در نهایت می تواند منجر به این شود که مالیات سرمربی سابق سرخ ها در داخل ایران پرداخت شده و به نوعی از خروج ارز از کشور جلوگیری شود، مضاف بر این که در صورتی که این پرونده در کرواسی با پرداخت مالیات توسط برانکو مختومه شود قابل پیش بینی است که سرمربی سابق پرسپولیس برای پیگیری مالیاتی که پرداخت کرده است می تواند از طریق فیفا و CAS برای دریافت مالیات خود اقدام کند و بدین ترتیب پرسپولیس علاوه بر الزام برای بازپس دادن اصل مالیات پرداخت شده توسط برانکو به این سرمربی به احتمال قریب به یقین مجبور به پرداخت جرائم مختلفی خواهد شد که این موضوع بار مالی به مراتب سنگین تری را به باشگاه پرسپولیس تحمیل خواهد کرد.

بخوانید:  سوآپ گاز روسیه، معامله پایاپای و برد برد تهران-مسکو/ صرفه‌جویی در انتقال گاز از جنوب به شمال با سوآپ گازی
نکته ویژه دیگر در مورد همکاری برانکو با باشگاه پرسپولیس مربوط به دو سال قبل است.

در این خصوص یک منبع مطلع از این ماجرا به خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا گفت: طبق توافق بین دو کشور ایران و کرواسی، افرادی که از کشور کرواسی در ایران فعالیت دارند در صورت عدم پرداخت مالیات در ایران، مشمول پرداخت مالیات مضاعف در این کشور می شوند، اتفاقی که حالا با عدم پرداخت مالیات برانکو از سوی باشگاه برعهده سرمربی سابق این باشگاه می شود. به همین دلیل برانکو برای رفع این مشکل پیگیری های لازم را انجام می دهد تا با پرداخت این مالیات، مشکلی در کرواسی  برای او پیش نیاید. در غیر این صورت سرمربی سابق پرسپولیس در کرواسی محکوم به پرداخت مبلغ قابل توجهی خواهد شد.

شاید به زعم بعضی ها پیگیری این موضوع از سوی برانکو به نوعی شکایت و به دردسر انداختن پرسپولیس باشد اما بررسی بیشتر در این مساله نشان دهنده این است که شاید به نوعی طرح این شکایت برانکو علیه پرسپولیس به سود باشگاه پرسپولیس باشد.

در تاریخ اول بهمن 1399 بود که با استناد به اخبار آرشیوی خبری با این مضمون در رسانه ها منتشر شد مبنی بر این که  مدیران باشگاه امروز (چهارشنبه اول بهمن 1399) در ارتباط با مسائل مالیاتی بر جای مانده از گذشته، مذاکره و گفت‌وگوی صمیمانه‌ای با برانکو ایوانکوویچ داشتند. در پی این جلسه، سرمربی اسبق سرخ پوشان توافق کرد که باشگاه پرسپولیس فرصت دو ماهه‌ای برای حل و فصل بدهی‌های مالیاتی ناشی از تعهد صورت گرفته در قرارداد داشته باشد. مدیران باشگاه در پایان این جلسه از حسن همکاری برانکو، تقدیر و تشکر کردند.

بخوانید:  سرویس‌دهی قطار شهری مشهد تا ساعت ۲۴

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ سرمربی اسبق پرسپولیس  در حالی به همکاری خود با سرخ ها پایان داد و در نهایت طی یک پروسه نسبتا طولانی موفق شد حقوق و معوقات خود را از پرسپولیس دریافت کند اما پرونده مالیاتی برانکو در ایران همچنان باز مانده و شنیده می شود این روزها سرمربی سابق سرخ پوشان در حال رایزنی برای حل این موضوع است تا این پرونده موجود بین او و پرسپولیس نیز بسته شود.

در مجموع با در نظر گرفتن تمام جوانب امر در ماجرای پرسپولیس و برانکو در موضوع مالیات این مربی کروات، پیگیری این مساله از سوی پروفسور سابق سرخ ها در ایران و پایان دادن به پرونده در مراجع داخلی کشورمان اتفاقی است که بیشتر از این که به سود برانکو باشد، به نفع پرسپولیس خواهد بود و می تواند از پرداخت هزینه مضاعفی از سوی پرسپولیس و خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

در ماجرای پیگیری پرونده مالیاتی برانکو از سوی سرمربی سابق پرسپولیس نکات ویژه ای دارد که در مجموع می تواند نشانگر حسن همکاری برانکو با پرسپولیسی ها باشد. طبق قوانین موجود در کرواسی محاسبه مالیات در این کشور  سقف 35 درصدی دارد  اما در ایران این رقم در محاسبات مالیاتی  کف 22 درصدی قرار  دارد که این موضوع موید این است پیگیری این ماجرا در ایران توسط برانکو می تواند حسن نیت او برای کمتر شدن هزینه پرداختی توسط باشگاه را تایید کند. این در حالی است که با محاسبه مالیات در ایران به واحد پول کشورمان به گونه ای است که برای مالیات های ارزی مبلغ محاسبه شده شامل نوسان ارزی و افزایش احتمالی یورو نمی شود و این موضوع هم می تواند به نوعی به سود پرسپولیس باشد. این در شرایطی است پرسپولیس برخلاف پرونده های دیگر در این مورد نمی تواند از ترفند به تعویق انداختن رسیدگی به این موضوع بهره ببرد و در صورت تعویق بررسی این پرونده قبل از اقدام در کرواسی به طور حتم دچار اشتباه حقوقی بزرگی خواهد شد چرا که با انجام اقدامات در مورد این پرونده در کرواسی زودتر از ایران پرسپولیسی ها  مجبور می شوند رقم و هزینه بسیار زیادتری را در مقایسه با رقمی که با آن می تواند این پرونده را در ایران مختومه کند پرداخت نماید. 

بخوانید:  روستای گاگش مهاباد در اولین روز بهار برفی شد

خبرنگار: سمیه قدیری

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

آنچه که مسلم است برانکو در حال حاضر در حال جمع آوری اسناد و مدارک برای پیگیری این پرونده اش در پرسپولیس است تا در این زمینه طرح دعوی داشته باشد. در این راستا شنیده می شود این فرایند که فعلا در ایران و توسط وکیل ایرانی پروفسور در مسیر پیگیری قرار دارد، پروسه ای است که به احتمال فراوان برای کسب نتیجه حداقل به  مدت زمان یک ساله نیاز دارد.

در مورد رقم مالیاتی که پرسپولیس برای حضور برانکو متعهد به پرداخت آن شده صحبت زیاد است اما برخی شنیده ها از این حکایت دارد با توجه به مدتی که این مالیات پرداخت نشده، اصل و فرع این مالیات مبلغی بین 400 تا 500 هزار یورو است که پرسپولیس باید آن را پرداخت کند تا این پرونده نیز برای باشگاه بسته شود.


آیا این خبر مفید بود؟