صدور سند تک برگ برای همه اراضی کشاورزان تا پایان دولت سیزدهم / آمادگی حمایت از سرمایه گذاری برای ۱۰ مجموعه شیلات در لرستان

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین تسهیلات مورد نیاز برای تامین ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی نیز بیان کرد: از هفته گذشته پرداخت تسهیلات  شروع شده است، برش و سهمیه شهرستان نیز مشخص شده است.

ساداتی نژاد در خصوص احداث سدچول‌هول و بن لار نیز گفت: احداث سد در اختیار وزارت نیرو است ، اما ما هم در این زمینه با وزیر نیرو صحبت می‌کنیم.

 وی در خصوص نگرانی مردم از رفع تداخلات اراضی نیز گفت: تا پایان سال  ۱۴۰۲ پرونده‌رفع تداخلات اراضی در کشور بسته و تا پایان دولت سیزدهم برای همه اراضی کشاورزان سند تک برگ صادر می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه شاه بیت مشکلات مردم شهرستان آب است، ادامه داد: سیل خسارت‌های سنگینی را به مردم به ویژه کشاورزان و باغداران وارد کرد، مشکلات را بررسی و پیگیری می‌کنیم.


آیا این خبر مفید بود؟

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه مدرن‌ترین ابزار حمایت از کشاورزی در دنیا کشاورزی قرار دادی است، خاطر نشان کرد: ما باید با قدرت و قوت کشاورزی قراردادی را پیاده کنیم تا به اشتغال و تولید برسیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه لرستان در خصوص سردخانه و صنایع تبدیلی  استان ضعیف است، اظهار کرد: برای احداث سردخانه و صنایع تبدیلی باید با سرمایه گذاران مذاکره کنیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ سید جواد ساداتی نژاد شامگاه جمعه در نشست با اتحادیه کشاورزان، باغداران، دامداران و آبزی ‌پروران که در سالن ارشاد شهرستان پلدختر برگزارشد، با اشاره به اینکه استان لرستان قطب تپنده در حوزه کشاورزی و دامپروری است، اظهار کرد: زیباترین و پرقدرت ترین کلکسیون دیم مربوط به لرستان است.

بخوانید:  الحاق بیش از ۲۰۰ پهپاد راهبردی به ارتش
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: به دلیل نبود بذر مناسب و آموزش مناسب آنطور که باید و شاید از ظرفیت دیم استفاده نکرده‌ایم.

وی در خصوص ظرفیت شیلات در لرستان ، عنوان کرد: با توجه به کیفیت محصولات شیلات در استان شرایط صادرات وجود دارد و ما هم حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

  ساداتی نژاد گفت: یکی از مطالبات کشاورزان شهرستان تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ است، کمک می‌کنیم تا پایان سال دو ایستگاه پمپاژ سرنجه زیویار و رنگین بان تکمیل شود.

وی  بیان  کرد: با توجه به نقشی که توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار در اشتغال و تولید دارد ، باید این اراضی به کشاورزان واگذار شود.

 ساداتی نژاد بیان کرد: به دلیل اهمیت کشت دیم ،جهش تولید در دیمزارها را  شروع کردیم، در لرستان نیز  ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان در قالب جهش تولید در دیمزارها کشت شده  است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی افزود: این نعمت خدادادی دیم و بارش استان قدرت کمی نیست، اما متاسفانه ما روی کشت دیم کار نکردیم.

انتهای پیام‌

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سفری که امروز به شهرستان داشتیم ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه باغات در اراضی شیب دار اختصاص دادیم.

وی گفت: اعتبار برای ۲ هزار هکتار آبیاری تحت فشار نیز دیده شده است.

بخوانید:  پرداخت وام قرض‌الحسنه به اعضای صندوق هنر در کردستان