صنایع بزرگ می توانند بر روی استارتاپ ها سرمایه گذاری کنند

رویداد سکوی پرتاب قزوین به همت پارک علم و فناوری قزوین؛ مجموعه ۱۰۰ استارتاپ و پارادایس هاب امروز ۲۴ ابان در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

انتهای پیاممنبع

 

 احمدی با اشاره به جایگاه اقتصاد دانش بنیان در کشور و فرهنگ سازی در این خصوص اظهارداشت: باید صنایع بزرگ دانش بنیان شوند و سیاست جدید علم و فناوری در کشور نیز همین است که شرکت های بزرگ نقش سرمایه گذاری بیشتری ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در آیین اختتامیه سکوی پرتاب قزوین ضمن قدردانی از مجموعه صداستارتاپ و پارادایس هاب بابت این اقدام ارزشمند و کمک به استارتاپ های نوپا خواستار مشارکت سرکایه گذاران در این عرصه شد.

طی این رویداد طرح ۴ استارتاپ استان قزوین کپس از غربالگری و پذیرش برای حاضران ارائه شد و سه استارتاپ موفق به جذب سرمایه یک میلیارد تومانی از طرف سرمایه گذاران بر اساس رای هیئت داوران شدند.

وی بیان کرد: بخش خصوصی در این زمینه سرمایه گذاری مطلوبی نداشته و سیاست گذاری های موجود، بروکراسی سختگیرانه برای استارتاپ ها و نبود سرمایه گذاری قوی هم چالش های این بخش را دو چندان کرده است.

احمدی به تصویب قانون جهش دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: اگرچه این قانون برای تسهیل گری شرکت های دانش بنیان تصویب شده اما در اجرا موفق نبوده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین به تغییر سیاستهای این مجموعه هم اشاره کرد و افزود: پارک علم و فناوری قزوین محل ورود مراکز نوآوری شرکتهای بزرگ خواهد بود.

بخوانید:  ادعای ارتش رژیم صهیونیستی درباره سرنگونی یک پهپاد

احمدی با ارائه آماری درخصوص میزان سرمایه گذاری در زمینه استارتاپها در ایران و کشورهای مختلف و بررسی تطبیقی اماری از تعداد استارتاپ های یونیکورن و جهش های یونیکورنی که در منطقه اتفاق افتاده است گفت: متاسفانه ما هنوز در کشور استارتاپ یونیکورنی نداریم و با منطقه فاصله زیادی هست که باید جبران شود.

وی یادآورشد: شرکت های استارتاپی باید با جسارت بیشتری پیگیر احقاق حق خود بر اساس این قانون و اجرای دستورالعمل های آن باشند.