صیانت از هنر خوشنویسی بعنوان سرمایه ملی ارزشمند یک ضرورت است

e260d3a6-6505-4277-bc82-1834f9b3ba1f

سید حیدر موسوی رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین در این مراسم که بمناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی برگزار شد، اظهارداشت: پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس خوشنویسی از اتفاقات خوبی است که در همه دوران ها مورد توجه قرار گرفته و توانستیم به دستاوردهای خوبی برسیم. 


آیا این خبر مفید بود؟

موسوی تصریح کرد. تلاش می کنیم دو سالانه خوشنویسی و نشست های تخصصی را به صورت مستمر برگزار کنیم و از مسئولان درخواست می کنیم یک فضای شایسته ای در اختیار خوشنویسان قرار گیرد تا بتوانیم برنامه های خود را پیاده کنیم. 

صیانت از هنر خوشنویسی بعنوان سرمایه ملی ارزشمند یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ آیین ملی  نکوداشت پاسداری  از میراث فرهنگی ناملموس خوشنویسی و میراث مکتوب با حضور دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور، اعلایی استاندار، معاونان استانداری و خزائی مدیرکل میراث فرهنگی استان و اساتید، پیشکسوتان و هنرمندان خوشنویسی در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

بخوانید:  تخلف دو پالایشگاه شیراز و تبریز/ علیرغم دریافت سود، ملبغی را به طرح‌های بهینه‌سازی اختصاص ندادند

0e226722-040d-4290-b9f1-7c3e8416a181

منبع

وی گفت: هنر خوشنویسی قزوین پر رنگ شده و هنرمندان کارنامه درخشانی دارند و کارمان را بخوبی انجام داده ایم و از حمایت مسئولان سپاسگزاریم. 

رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین یادآورشد: در دو دهه اخیر موضوع موزه و آثار تاریخی مورد توجه قرار گرفته و مردم زیادی به شهرهای تاریخی قزوین سفر می کنند و فرهنگ توجه به آثار تاریخی جای خود را باز کرده است که جای خوشحالی دارد. 

وی بیان کرد: خوشنویسی یک هنر ارزشمند و یک سرمایه ملی است که پاسداشت آن بسیار اهمیت دارد و باید با برگزاری مناسبت ها مورد توجه جدی قرار گیرد.