ضرورت اجرای برنامه های ماندگار در حوزه کودک و نوجوان


 سیدحامد عاملی، در نشست با سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اظهار کرد: اجرای برنامه‌های ماندگار در حوزه کودک و نوجوان ضروری بوده و کانون پرورش فکری با ارائه مفاهیم تربیتی و اخلاقی نقش تأثیرگذاری در حوزه فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جامعه دارد.

وی افزود: با توجه به استقبال از برنامه‌های تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حضور دوباره این کاروان فرهنگی برای اجرای ویژه‌برنامه‌های آموزنده در مناطق محروم استان اردبیل دنبال شود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: برنامه‌ریزی هدفمند و ارائه مفاهیم آموزشی و تربیتی از سوی مراکز کانون به کودکان و نوجوانان بسیار مهم است و کانون با هدف‌گذاری در چند محور ویژه و آموزش‌های لازم به‌خصوص در مناطق محروم، می‌تواند با شکستن زنجیره فقر و محرومیت، آینده روشنی را برای کودکان و نوجوانان ترسیم نماید.

عاملی تصریح کرد: تولید محتوای تخصصی جهت تعیین و تغییر سرنوشت مخاطبان کانون ضروری بوده و استانداری اردبیل آمادگی لازم را دارد تا در این خصوص با ارائه خدمات مشاوره‌ای و برنامه‌ریزی فعالیت‌ها، در فعالیت‌های نو و خلاق با کانون همکاری کند که امیدواریم شاهد تحول در ارائه خدمات فرهنگی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشیم.

ملیحه ملک‌زاده فرد، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌ها در سال جاری گفت: کانون استان اردبیل در تیرماه امسال میزبان ۲ برنامه مهم کشوری مهرواره کشوری طنز «یک وعده لبخند» و هم‌چنین تماشاخانه سیار کانون جهت اجرای فعالیت در مناطق محروم و کم‌برخوردار بود.

وی ادامه داد: بیش از ۳۵۰ کارگاه تخصصی و عمومی در مراکز کانون استان اردبیل در حال اجرا است و جای خالی «موزه کودک» بیش‌ازپیش در استان احساس می‌شود که خواستار ایجاد موزه و مراکز فرهنگی هنری تخصصی در بعضی مناطق شهری اردبیل با هدف اجرای عدالت فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هستیم.  

 در این نشست مقرر شد برنامه‌ها و پیشنهادهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در راستای توسعه فعالیت‌های زیرساختی و فرهنگی به استانداری ارائه و حمایت‌های لازم در خصوص تخصیص اعتبارات عمرانی و فرهنگی انجام پذیرد.منبع