ضرورت احیاء جایگاه نهاوند در تولید و پرورش شیلات کشور

photo_2022-07-03_22-45-58

حسین بحیرایی

احمدوند افزود: مدیران دستگاه‌های متولی اقدامات لازم به‌منظور طرح مشکلات مزارع پرورش ماهی را احصا و گزارش دهند تا با مساعدت استاندار محترم اقدامات لازم انجام شود.

منبع

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند به همراه سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از مزرعه پرورش ماهی قزل دانش نهاوند بازدید کردند و از نزدیک با نیازمندهای و پتانسیل این مجموعه آشنا شدند.

فرماندار نهاوند در این بازدید با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند در مقطع زمانی بزرگ‌ترین دهکده شیلاتی غیر ساحلی کشور محسوب می‌شد که متأسفانه به سبب بروز مشکلات مالی و عدم حمایت از مزارع پرورش ماهی و همچنین سرایت بیماری vhs از جایگاه خود فاصله گرفت، اظهار کرد: امروز باید تلاش کنیم نهاوند مجدداً به جایگاه اصلی خود در حوزه پرورش ماهی برسد چرا ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم در شهرستان وجود دارد.

فرماندار نهاوند بر ضرورت احیاء جایگاه نهاوند در تولید و پرورش شیلات غیر ساحلی کشور تاکید کرد.

photo_2022-07-03_22-45-57

فرماندار نهاوند تاکید کرد: ضرورت احیاء جایگاه نهاوند در تولید و پرورش شیلات کشور

وی با بیان اینکه چرخش چرخ تولید در شهرستان موجب ایجاد اشتغال برای جوانان و رنگین شدن سفره مردم می‌شود لذا در این زمینه از هیچ تلاشی فروگزار نخواهیم بود و با مدیرانی که کوتاهی کنند برخورد خواهیم کرد، گفت: از سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز انتظار داریم باتوجه‌به ظرفیت‌های موجود در شهرستان با توجه آمار و اطلاعات موجود برنامه‌ریزی لازم برای تحول در تولیدات کشاورزی، دامی و شیلات شهرستان نهاوند انجام دهند.

بخوانید:  نمایشگاه پوشاک بانوان در فرهنگسرای اندیشه

|