ضرورت سرعت‌بخشیدن به اقدامات لازم برای آماده‌سازی کرمان در سالگرد شهادت سردار دل‌ها


به گزارش خبرگزاری برنا؛ سعید شعرباف، در جلسه‌ ستاد سالگرد شهادت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی شهرداری کرمان، که با حضور مدیران شهرداری برگزار شد، با تأکید بر اینکه از این پس تا زمان سالگرد، این جلسات با هدف تسریع در پیگیری امور باید به‌صورت هفتگی برگزار شود، افزود: امسال، جمعیتی چندبرابر سال گذشته در مراسم سالگرد خواهیم داشت که امیدواریم یک قدرت‌نمایی برای ختم قائله‌های جاری در کشور باشد.

وی با بیان اینکه سعی کرده‌ایم امسال اقدامات لازم برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها را زودتر انجام دهیم، خاطرنشان کرد: در مراسم امسال، حجم قابل‌توجهی مهمان داریم و به همین نسبت تهدیداتی هم ممکن است داشته باشیم که باید تدابیر امنیتی لازم نیز پیش‌بینی شود.

شهردار کرمان بیان کرد: پل عابر پیاده که توسط مجموعه ملل در حال ساخت است، تا انتهای آذرماه تکمیل می‌شود.

شعرباف، با اشاره به اینکه حصار نرده‌ای در سه طرف گلزار شهدا در حال اجراست، یادآور شد: از ابتدای دی‌ماه، هیچ پروژه عمرانی در شهر اجرا نمی‌شود‌.

محمود ایرانمنش، معاون شهرداری کرمان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم سالگرد امسال، دوبرابر سال گذشته باشد، افزود: باید موارد ایمنی و امنیتی رعایت شود که موضوعات ایمنی به عهده شهرداری است و سعی داریم به بهترین شکل انجام شود.

وی بیان کرد: شست‌وشو و هرس درختان و جمع‌آوری خشکاله‌های میان درختان در جنگل قائم(عج) و گلزار شهدا با هدف جلوگیری از آتش‌سوزی انجام شده است.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، با اشاره به اضافه‌شدن یک ایستگاه آتش‌نشانی در قسمت بالای پارکینگ گلزار شهدا، افزود: تعدادی کپسول آتش‌نشانی و شیر هیدرانت نیز با توجه به نیازی که وجود داشت، در حال اضافه شدن است.

ایرانمنش، با اشاره به در نظر گرفتن مسایل امنیتی در ساخت درها و نرده‌های گلزار شهدا، افزود: نکات ایمنی در حال اجراست و تلاش داریم تمام امور تا ۱۰ روز قبل از سالگرد، به پایان برسد.

وی با اشاره به لزوم نصب دوربین در ورودی‌های گلزار شهدا، خاطرنشان کرد: در اجرای پل عابر پیاده توسط موسسه ملل، باید برای دسترسی افراد دارای معلولیت نیز تدابیر لازم اندیشیده شود.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خاطرنشان کرد: سرویس‌های بهداشتی که مربوط به میراث فرهنگی است، تکمیل شده و سرویس‌های بهداشتی جدید نیز احداث می‌شود؛ ضمن اینکه دو حمام هم برای استفاده زائران آماده شده است.

ایرانمنش بیان کرد: پیاده‌راه از مسجد شهیدان فروزی تا گلزار شهدا باید آماده شود.

وی، ضمن تشکر از همکاری شهرداری‌های مناطق یک و چهار، افزود: خط‌کشی، نصب تابلوهای راهنما و علایم ترافیکی در مسیرهای منتهی به پردیسان قائم(عج) باید انجام شود.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، خاطرنشان کرد: موکب‌های خدمات‌دهی به زائران نیز جانمایی شده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، نیز با اشاره به تشکیل چندین جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی سالگرد شهادت سردار سلیمانی، گفت: این کمیته متشکل از شورای هماهنگی استانداری، شورای تبلیغات، حوزه هنری، گروه‌های مردمی و اصناف است.

محمد ایلاقی خاطرنشان کرد: طبق تصمیم این کمیته، تابلوهایی در ورودی‌های شهر با شعار «کرمان، جهان‌شهر مقاومت و هنر ایرانی»، نصب خواهد شد و تلاش می‌شود شهر حالت حماسی بگیرد.

وی افزود: برای بنرها و بیلبوردهای سطح شهر، طرح مشخصی در نظر گرفته شده و برای آماده‌سازی منظر مسیر گلزار شهدا و پردیسان قائم، با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، اقدام می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، ادامه داد: همچنین مقرر شد ۳۰ هزار پوستر از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط شهرداری و ۷۰ هزار پوستر توسط سایر ارگان‌ها آماده شود.

محمد زنگی‌آبادی، مدیر زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری نیز بیان کرد: روشنایی پل شهید بهشتی به‌طور کامل تامین شده و در تلاش برای تأمین روشنایی میدان «بیرم‌آباد» هستیم.

شهردار منطقه یک کرمان نیز بیان کرد: در مسیر گلزار شهدا، علاوه بر سرویس‌های بهداشتی انتهای خیابان «مهدیه» و نبش کوچه ۳۸ بزرگراه «آیت‌الله خامنه‌ای»، بوستان زائر هم در حال تکمیل است که سرویس‌های بهداشتی آن، هم برای افراد دارای معلولیت قابل استفاده است و هم بخش ویژه مادر و کودک دارد.

محمد منتظر خاطرنشان کرد: ساختِ بوستان «زائر شهید» برای اسکان موقت زائران، رو به پایان است و بوستان «شهید سلیمانی» هم در حال تکمیل است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی مخاطرات، آمادگی نیروها افزایش یافته و در زمینه شیر هیدرانت هم با احتساب موارد موجود در پردیسان قائم(عج) و شیرهایی که اضافه شده، مجموعاً ۱۸ شیر هیدرانت خواهیم داشت.

ابراهیم بابایی افزود: با کمیته اسکان و موکب‌داران نیز جلساتی داشتیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

 انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع