طراحی بازی‌های نشاط سالمندی بر اساس مولفه‌های سلامت

وی تصریح کرد: بازی‌های نشاط سالمندی در تمام محله‌های شهر تهران برگزار می‌شود. این بازی‌ها بر اساس مولفه‌های سلامت طراحی شده است، با توجه به اینکه یکی از مشکلات سالمندان کشورمان، فراموشی و از دست دادن حافظه است بازی با عنوان «چاپار» طراحی شده است، این بازی متغیر حافظه و توانایی شناختی سالمندان را به چالش می‌کشد.

مجری بازی‌های نشاط سالمندی افزود: شهرداری از ۲ سال پیش تاکنون مراکزی با نام «فراهنگ» ویژه سالمندان افتتاح می‌شود که فلسفه اصلی این مراکز ارائه خدمات پزشکی، تربیت‌بدنی و اجتماعی است. این مراکز با استفاده از ارائه روش‌های نوین تمرینی به سالمندان، مشکلات تعادلی و احتمال زمین خوردن آن‌ها را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا، منوچهر قلخانی مدیر مرکز توانمندسازی «سالمندان فراهنگ» و مجری بازی‌های نشاط سالمندی اظهار داشت: اولویت اصلی طرح «نشاط سالمندی» تقویت روحیه نشاط و شادابی آن‌ها و کاهش انزوای اجتماعی و مشارکت سامندان در فعالیت‌های اجتماعی است.

مجری بازی‌های نشاط سالمندی تصریح کرد: سالمندی زمانی شروع می‌شود که خودمان را به فعالیت‌های روزمره زندگی محدود کنیم.

انتهای پیام/ منبع

قَلخانی مدیر مرکز توانمندسازی «سالمندان فراهنگ» تصریح کرد: شهرداری تهران در چند سال اخیر با برگزاری برنامه‌های مختلف سلامت محور سالمندان را به مشارکت‌های اجتماعی دعوت می‌کند تا بتواند از این طریق آن‌ها را از انزوا خارج کند.

وی افزود: بازی‌های طرح نشاط سالمندی، بر اساس مولفه‌های سلامت سالمندی از جمله سلامت جسمانی و روانشناختی طراحی شده است.

بخوانید:  تشریح برنامه های روز جانباز؛ دیدار مدیران با ۴۰۰ جانباز در البرز