طرح افزایش ظرفیت ۲۰ هزار بشکه ای نفت رامشیر به بهره برداری خواهد رسید‌

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری افزود: در این پروژه طراحی و انجام مطالعه های فنی و مهندسی، نصب فنداسیون، تهیه تفکیک گر، شیرآلات، قطعات مورد نیاز و انجام اصلاحیه های متعدد فرآیندی بر روی خطوط لوله نفت و گاز در واحد بهره برداری رامشیر، تماما متکی بر توان داخل و با استفاده از منابع و امکان های موجود و بدون هیچ گونه برون سپاری طی مدت ۷۰ روز و با تلاش شبانه روزی مجموعه کارکنان این شرکت محقق شد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، جواد تقی زاده امروز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: افزایش ظرفیت تولید نفت کشور از موضوع هایی است که در راستای اهداف و سیاست‌های دولت انقلابی سیزدهم  می باشد و در این راستا فعالیت های گسترده ای در سطح  شرکت آغاجاری به انجام رسیده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در پایان افزود: با توجه به کمبود فضا در واحد بهره برداری رامشیر و مشترک بودن خطوط لوله تعدادی از چاه ها و عدم اتصال خطوط لوله جریانی چاه های حفاری جدید، پیشنهاد احداث چندراهه جدید(40 رشته) و احداث چندراهه مرحله دوم(برای تولید از چاه های کم فشار این میدان) ارایه شد که این پروژه نیز توسط کارکنان توانمند شرکت آغاجاری در حال انجام است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع

تقی زاده بیان کرد: با راه اندازی چاه شماره ۲۷ طی شهریور سال ۱۴۰۱ و چاه شماره ۳۱ میدان نفتی رامشیر در روزهای اخیر، مجموعا چهار هزار بشکه در روز به تولید میدان رامشیر افزوده شد که سهم قابل توجهی از  هدف افزایش تولید از طرح‌های عملیات محور افزایش و نگه‌داشت تولید میدان‌های منتسب به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب محقق شد.

بخوانید:  ۳ شاخص‌ جدید به فرابورس اضافه می‌شود

طرح افزایش ظرفیت ۲۰ هزار بشکه ای نفت رامشیر به بهره برداری خواهد رسید‌

او اضافه کرد: نفت تولیدی میدان رامشیر از نوع سنگین است که هم اکنون با ۲۳ حلقه چاه فعال دارای دو مجموعه فرآورش نفت نمکی و شیرین می باش که نفت شیرین به پالایشگاه آبادان و نفت نمکی برای شیرین سازی به واحد نمکزدایی رگ سفید(۱) پمپاژ می شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: همزمان با سفر آیت الله رییسی به استان خوزستان طرح افزایش ظرفیت ۲۰ هزار بشکه ای نفت رامشیر در شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری به بهره برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است که واحد بهره برداری رامشیر در ۱۵ کیلومتری غرب امیدیه در سال ۱۳۴۶ با ظرفیت اولیه ۲۰ هزار بشکه راه اندازی شد که طی سالیان اخیر با هدف توسعه و افزایش توان تولید، ظرفیت این واحد به ۵۵ هزار بشکه در روز رسید.


انتهای پیام/

همزمان با سفر رییس دولت سیزدهم به استان خوزستان؛