طرح زندگی با آیه های قرآن«مسطورا» در ماه رمضان در قزوین اجرایی می شود

وی افزود: این طرح ملی است و برش استانی دارد و ۱۷ میلیارد تومان جایزه نیز برای شرکت کنندگان پیش بینی شده و در استان هر روز طرح سوال می کنیم و شهروندان می توانند به سرشماره اعلام شده پیام دهند و پس از قرعه کشی جوایزی به برندگان اهدا می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ بمناسبت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور عصر شنبه مراسمی با حضورعباس کاظمی معاون سیاسی امنیتی استانداری، براتی مدیرکل ارشاد، میرزایی معاون ارشاد، حجت الاسلام پور آرین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و جمعی از فعالان کانون های مساجد  در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد. 

در ادامه از پوستر« طرح هرمسجد یک پایگاه قرآنی» رونمایی و از فعالان کانون ها تجلیل شد. 

این مدیر فرهنگی اظهارداشت: بر اساس تاکید رهبری در خصوص جهاد تبیین این فرازهای ۳۰ گانه طراحی شده و اگر این آیات را یاد بگیریم و به دیگران بیاموزیم به پیام رهبری لبیک گفته ایم. 

حجت الاسلام پورآرین در این مراسم گفت: در سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد امیدواریم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم. 

پورآرین تصریح کرد: در اجرای طرح زندگی با آیه ها «مسطورا» قرار است ۳۰ فراز از قرآن را یاد بگیریم و عمل کنیم تا به سعادت برسیم. 

پور آرین گفت: در گام بعدی مجریان طرح با مفاهیم قرآن آشنا شده و آن را تبیین می کنند تا برخی با این فرازها انس گرفته و آیات را در زندگی اجتماعی پیاده کنند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برنامه بر این است که در هر استان ۳۰ فراز قرآنی در ماه مبارک رمضان مورد حفظ عمومی قرار بگیرد و در مراسم‌های جز خوانی و صدا و سیما، بیلبوردهای شهری و سایر برنامه‌ها این آیه‌ها مورد تأکید قرار گیرد.

بخوانید:  مراقب مبتلا نشدن به این بیماری خطرناک «ثروتمندان» باشید!

وی اظهار کرد: در مجموع در این طرح در طول سه سال ۱۵۰ فراز قرآن مورد دقت، تدبر، حفظ قرار خواهد گرفت تا در نهایت تبدیل به یک گفتمان در جامعه شود.

پورآرین یادآورشد: ۳۰ موشن برای نوجوانان و کودکان تولید شده و برای جامعه هنری هم محتوای تولیدی داریم وتلاش می کنیم این طرح بزرگ ملی را در راستای پیاده کردن ۳۰ فراز و تبدیل ایات قران کریم به آیات زندگی اجرایی کنیم. 

وی افزود: این طرح ۴ سطح دارد که ابتدا برقراری گفتمان و بیان این ۳۰ فراز برای مردم است و ۳۰ میلیون نفر این آیات را گوش می دهند. 

انتهای پیاممنبع

وی افزود: درصددیم با کمک تعدادی از نخبگان قرانی طرحی را پیاده کنیم تا بتوانیم انس بیشتری با قران داشته و با آن زندگی کنیم. 

این مدیر از برگزاری جُنگ‌ واره های خانوادگی و تهیه پیک دانش‌آموزی ویژه این طرح در استان نیز خبر داد و افزود: همچنین مجموعه تولیدات مکتوب و رسانه‌ای برای این ۱۵۰ فراز همگی در سایت « https://zendegibaayeha.com » بارگذاری شده است تا همیشه در دسترس علاقه مندان باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: در این طرح در ماه رمضان هر روز یک فراز را آماده کرده و یادگرفته و اجرا می کنیم و با بیان فرازهای ۳۰ گانه و طرح مسابقه با مشارکت مردم اقدام خواهیم کرد. 

وی گفت: این طرح با هدف ترویج گفتمان زندگی اجرا می شود و باید کاری کنیم مفاهیم قرانی به مسلمات فکری تبدیل شود و امیدواریم ۱۵۰ فراز قرآنی درسه سه سال به گفتمان قرآنی تبدیل شود. 

بخوانید:  زمان واریز سود سهام عدالت وراث مشخص شد

وی بیان کرد: محصولات رسانه ای هم داریم و برای کودکان هم پیک نوروزی و برای نوجوانان یک کتاب و بزرگسالان و اهالی مساجد محتوای ویژه ای پیش بینی شده است. 

در استان قزوین ۳۸۴ کانون فرهنگی و هنری در مساجد فعالیت می کنند و ۲۲ کانون تخصصی خواهران نیز امسال تاسیس شده اند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: این ۳۰ فراز محتوای جهاد تبیین و طرحی سه ساله است و درتابستان و در سه سال بایستی ۱۵۰ فراز را یاد بگیریم و از آن بیاموزیم و بخشی از تکلیف خود راانجام دهیم و از دست اندرکاران مساجد انتظار داریم کمک کنند این طرح را اجرا کنیم. 

وی افزود: در ماه رمضان ۵۰ فراز که نگاه ما به زندگی و دنیا را تغییر می دهد را محور قرار می دهیم و همه محافل مورد توجه قرار می گیرد. 

پورآرین اظهارداشت: طرح «زندگی با آیه‌ها» در رمضان امسال شکل گرفته که همه ضلع‌های فرهنگی کشور پای کار اجرای آن آمده‌اند.

۱۵۰ فراز ویژه قرآنی در طرح مسطورا