طلسم واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان در قزوین شکسته شد

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین تصریح کرد: یکی از ماموریت های اصلی پارک در راستای پشتیبانی از فعالیت شرکت های دانش بنیان، تامین و واگذاری زمین به شرکت های فنآور است که با کلید خوردن این کار امروز با افتخار فاز اول واگذاری زمین به صاحبان ایده و  خلاقیت و نوآورانی که در مسیر اهداف پارک علم و فنآوری حرکت می کنند عملیاتی شد.

وی اضافه کرد: امروز که قیمت زمین در شهرک های صنعتی افزایش یافته شاید تامین زمین برای ایجاد یک واحد صنعتی و کارگاه  توسط شرکت های دانش بنیان که توان مالی کمتری دارند تا حدودی یک رویا باشد که با این اقدام توانسته ایم« رویای صاحب زمین  شدن» برای این شرکتها را عملی کنیم تا شاهد بزرگ شدن این شرکتها و توسعه فعالیت های آنها در استان قزوین باشیم.

در کنار شرکت های دانش بنیان هستیم

احمدی بیان کرد: در محدوده پردیس آبیک 70 هکتار زمین در اختیار داریم که آمادگی داریم بخش زیادی از آن را به شرکت های دانش بنیان که طرح های توسعه و تولید خوبی دارند واگذار کنیم و در سایر مناطق هم در صورت تامین زمین این رویکرد را ادامه خواهیم داد.

 

وی گفت: برای درخشش شرکت های دانش بنیان در عرصه های جهانی و کسب موفقیت های بیشتر آماده همه گونه حمایت و همکاری با جوانان خوش فکر و نخبه مستقر در پارک علم و فنآوری هستیم.

در ادامه قرارداد واگذاری پنج قطعه زمین در محدوده پارک علم و فناوری قزوین به مدیران شرکت های دانش بنیان برای توسعه فعالیت ها امضا شد.

این مدیر گفت:درصددیم دفتر تعامل بلاروس و قزوین را در پارک های علم و فنآوری راه اندازی کنیم تا زمینه تبادل و تعامل بازرگانی، علمی و تجاری با این کشور افزایش یابد.

بخوانید:  منچستر قرارداد رونالدو را فسخ می‌کند؟

توسعه فعالیتهای بین المللی/ برپایی نمایشگاه توانمندی های صنعتی قزوین در بلاروس 

انتهای پیام

رویای واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان عملی شد

photo_2023-06-18_14-43-00

photo_2023-06-18_14-47-10

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ آیین انعقاد قرارداد اولین دوره واگذاری اراضی پارک علم و فناوری قزوین به شرکت های  دانش بنیان و فناور استان قزوین  روز یکشنبه در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین تصریح کرد: از 19 تا 21 مرداد ماه قرار است نمایشگاه توانمندی های استان قزوین در کشور بلاروس برپا شود که بدلیل موقعیت اروپایی این کشور می توان از این فرصت برای معرفی کالاهای تولیدی و صادراتی خود استفاده کرد.

photo_2023-06-18_14-42-39

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین بیان کرد: رویکرد و سیاست ما در پارک این است که شرایط را تسهیل و تسریع کنیم تا شرکت های دانش بنیانی که گردش مالی خوبی دارند بتوانند صاحب کارگاه و کارخانه شوند و تولید خود را افزایش دهند.

وی اظهارداشت: پارک علم و فنآوری می تواند محل مطمئنی برای سرمایه گذاران کسب و کارهای فنآورانه باشد و امروز با واگذاری  زمین به پنج شرکت دانش بنیان می توانیم شاهد توسعه این شرکتها در استان باشیم.

این مدیر اظهارداشت: برای واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان شرایط خاصی تعریف شده و سخت گیری هم می کنیم تا افراد توانمند و دارای اهلیت وارد این عرصه شوند و نظارت و مراقبت داریم تا انحراف از مسیر هم صورت نگیرد و این شرکتها تا زمانی که در مسیر اهداف پارک علم و فنآوری حرکت می کنند از حمایت های جدی پارک استفاده خواهند کرد.

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین در ادامه تصریح کرد: در فاز اول واگذاری زمین امروز پنج قرارداد با شرکت های «شیمی فلز الوند»  تولیدکننده عایق های صنعتی، «شرکت تایسز» تولید کننده لوازم خانگی، «شرکت سامان کالا توانا افزار» تولیدکننده ابزارآلات  هیدرولیکی خاص، «شرکت سامانه اندیشه سازان مجد» تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی و ش«شرکت مهراد صنعت» تولید قطعات تعمیر خطوط لوله زیر آب منعقد شد.

بخوانید:  پایان رویاها با صعود شمس آذر به لیگ برتر/ اعتماد به بومی گرایی نتیجه داد

وی بیان کرد: قرارداد زمین ها 50 ساله و تا 99 سال قابل تمدید است و خوشبختانه چهار شرکت طرف قرارداد( بجز تایسز)  همه شرکتهای دانش بنیان از داخل پارک علم و فنآوری قزوین برخواسته اند و امروز صادرات هم دارند و توانمندی خود را نشان داده اند و آینده درخشانی دارند.

راه اندازی دفتر تعامل بلاروس و قزوین در پارک های علم و فنآوری

photo_2023-06-18_14-43-05

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

جعفر احمدی در این مراسم اظهارداشت: در یک سال اخیر در مسیر توسعه شرکت های دانش بنیان و حمایت از آنها با مشکل واگذاری زمین مواجه بودیم که با پیگیری های انجام شده و همراهی مسئولان استانی توانستیم این مانع را برداریم و طلسم واگذاری زمین به  فنآوران شکسته شد.


آیا این خبر مفید بود؟

احمدی اضافه کرد: در فاز دوم 10 قطعه دیگر از این زمینها به شرکت های دانش بنیان واجد شرایط واگذار می شود و با جدیت در کنار جوانان نخبه، دانشمند، خلاق و مبتکر خود هستیم و حمایت های لازم را انجام می دهیم تا شاهد توسعه شرکت های دانش بنیان در استان قزوین باشیم.

photo_2023-06-18_14-42-44

احمدی بیان کرد: با توجه به جایگاه صنعتی استان قزوین و وجود نخبگان و صنعتگران توانمند، رویکرد ما در پارک علم و فنآوری این  است که این پارک را به کانون تبلور خلاقیت جوانان نخبه و صاحب ایده تبدیل کنیم.

احمدی گفت: پرداخت حدود 150 میلیون تومان از هزینه های اجاره غرفه و هزینه سفر توسط دولت تامین می شود و پیشنهاد می کنیم شرکت هایی که کشور بلاروس را بازار خوبی برای محصولات دانش بنیان خود می دانند در این رویداد اقتصادی و تجاری شرکت کنند.

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: علیرغم همه مشکلاتی که در مسیر تولید و شرکت های دانش بنیان وجود دارد همچنان  شاهد فعالیت شرکت هایی هستیم که چندین گام از شرکت های دیگر جلوتر هستند و اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند در اشتغال و تولید و حتی صادرات بخوبی بدرخشند و سهم بیشتری در اقتصاد ایفا کنند.

بخوانید:  فوتبال ایران می‌تواند دوباره سوپرایزمان کند/ شکاف دفاع در تیم ملی باید برطرف شود

photo_2023-06-18_14-43-09

وی اظهارداشت: این اکسپوی صادراتی برای شرکت های دانش بنیان توانمند مانند «شرکت تایسز» هم می تواند مورد توجه قرار گیرد و کالای خود را معرفی کند و برای حمایت از شرکت کنندگان تا 70 درصد هزینه های نمایشگاه توسط معاونت علم و فنآوری و صندوق شکوفایی پرداخت می شود.

احمدی در ادامه افزود: همچنین بر اساس قانون، زمینهای بلا استفاده دستگاههای اجرایی می تواند در اختیار پارک های علم و فنآوری قرار گیرد تا به شرکت های دانش بنیان کارآمد واگذار شود که با این شرایط، در آینده نیز زمین کافی در اختیار خواهیم داشت تا برای اجرای طرح های توسعه، افزایش تولید و گسترش فعالیتها در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.

احمدی اضافه کرد: بند«چ» قانون چهار این موضوع سازمان ثبت را موظف کرده تا به سرمایه گذاران عرصه دانش بنیان پس از  واگذاری زمین، سند رسمی هم داده شود و این افراد پس از تکمیل اعیانی می توانند سند رسمی دریافت کنند تا قراردادهایشان  محکم باشد و با تغییرات مدیریتی آسیب نبینند.

وی گفت: تصویب قانون جهش دانش بنیان که سال گذشته در مجلس رقم خورد توانسته فرصت های جدیدی ایجاد کند بشرط آن که  صاحبان این شرکتها از نوع حمایت ها و مشوقها مطلع شده و در استفاده از این فرصتها پیشگام باشند.

احمدی اضافه کرد: توسعه روابط بین المللی را در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم تا بتوانیم شرکت های دانش بنیان خود را در خارج از مرزها نیز معرفی کنیم تا به صادرات و ارزآوری کشور هم کمک شود.