ظرفیت جوانان را برای تحقق گام دوم انقلاب به میدان بیاوریم

احسان سیناپور با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی جوانان با احساسات و عواطف جلو می‌رفتند، با مرور خاطرات تسخیر لانه جاسوسی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند بعد از این کار برخی از آنها عذرخواهی کردند، برخی دیگر امروزه در فضای رسانه مقابل همان نوع نگاه ایستادند و قد علم کردند و این یعنی هیجانات بدون عقلانیت است و به همین دلیل معظم له می فرمایند نسل امروز اتفاقا از حیث عقلانیت بالاتر هستند.

 

در این مراسم از زحمات کریم توکلی تقدیر و محمد زکی پور به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی شیراز معرفی شد.

170390355

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی شیراز نیز در این مراسم تحریم بسیج دانشجویی از سوی اتحادیه اروپا را به بسیجیان تبریک گفت و بیان کرد: این تحریم یک معنا بیشتر نمی‌دهد که آن هم این است که امروز بسیج دانشجویی بسیار خوب عمل کرده و دشمن نگران است.

وی ادامه داد: بسیج فراجناحی است و جز به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب نمی اندیشد. تمام تلاش ما در راستای تقویت وحدت اسلامی بر مبنای شاخصی به نام انقلابی و غیر انقلابی است و شاخصه ای به نام اصولگرا و اصلاح طلب نداریم و کار بسیج برای حفاظت از آرمان های نظام و انقلاب، ارزشی و ماندگار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس بیان کرد: باید در تمام عرصه های عملیاتی تصور این باشد که می خواهیم در مقابل جبهه استکبار یک حرکت جهادگونه را رقم بزنیم؛ این روحیه جهادی را باید به تمام سطوح از جمله علمی ،فرهنگی ،سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی و غیره سرایت دهیم.

بخوانید:  درباره حواشی چیزی نمی‌دانم/ از خانواده‌ام عذرخواهی می‌کنم

حجت الاسلام والمسلمین قانع افزود: امروزه وظیفه بسیج دانشجویی این است که عرصه جهاد با دشمنان را وسیع تر کند و نقش آفرینی ویژه جوانان را در تمام این عرصه ها بالا ببرد.

سجاد شفیعی با بیان اینکه مسئول پیشین بسیج دانشجویی دانشکده تعامل خوبی با مسئولان دانشگاه داشت، ابراز امیدواری کرد: بسیج دانشجویی این دانشگاه خوشنام تر و قوی تر از گذشته به فعالیت های خود ادامه دهد و بداند مسئولان دانشگاه هم در کنار آنها قرار دارد.


آیا این خبر مفید بود؟

ظرفیت جوانان را برای تحقق گام دوم انقلاب به میدان بیاوریم

محمد زکی پور اظهارکرد: این تحریم سند افتخاری برای دانشجویان بسیجی ایران و سبب انگیزه‌ای مضاعف برای مجاهدت بیشتر آنان برای ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

 

رییس دانشگاه فنی مهندسی شهید رجایی شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه همه خود را متعلق به بسیج می دانند، اظهارکرد: بسیج به هیچ حزب و جناحی تعلق ندارد و رنگین کمانی از آدم هایی با تفکرات گوناگون است.

محمد زکی پور دارای سوابقی همچون نماینده اسبق فارس در مجلس دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران و نایب رییس مجامع دانش آموزی فارس، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش فارس، مسئول گروه مردمی سفیران صالحین در استان فارس و دبیر شورای سیاستگذاری گام دوم انقلاب اسلامی فارس است.

مسئول مجتمع مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان شیراز نیز در این مراسم با اشاره خاطره ای از دیدار خانواده شهدا با رهبر معظم انقلاب گفت: جوان نسل امروز بسیار امیدبخش تر از جوان نسل اول انقلاب است.

بخوانید:  «سرّ سر» هنرمندان فارس را فراخواند

وی ادامه داد: باید با باز خوانی این فهم از واقعیت بسیج و بر اساس این نوع نگاه به حقیقت بسیج و بسیجی، بتوانیم گام دوم انقلاب را که پیمودن مسیر آن بر عهده جوانان است با یک عقلانیت انقلابی ترسیم کنیم و ظرفیت جوانان را به میدان بیاوریم.

 

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسن قانع پنجشنبه در آیین معارفه محمد زکی‌پور به عنوان مسئول بسیج دانشگاه فنی مهندسی شهید رجایی شیراز افزود: رهبر معظم انقلاب، بسیج را یک حرکت و یک ماموریت در بطن انقلاب توصیف کردند و واقعیت آن را دانستن و فهمیدن و پایه این حرکت را عقلانیت و منطق انقلابی برشمردند.

وی ادامه داد: دشمن در اتفاقات اخیر ۲ مسئله وحدت و امید آفرینی را مورد هدف قرار داده است که باید متناسب با این هدف دشمن در دانشگاه فعالیت کنیم و نگذاریم اتفاقی بیفتد و بعد بخواهیم تلاش کنیم که شرایط را درست کنیم.

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی گفت: سیاست مدنظر بسیج دانشجویی در مرحله اول جذب حداکثری و دفع حداقلی است و انشاءالله تمرکز ویژه ای بر روی اردوی راهیان پیشرفت خواهیم داشت تا دستاورد های انقلاب اسلامی را به خوبی برای دانشجویان تببین کنیم.

مسئول مجتمع مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان شیراز گفت: بسیج دانشجویی را میراث امام خمینی(ره) میدانیم و آنجایی که دانشجویان فهم مناسبی نسبت به ماموریت ها داشتند اتفاقات خوبی رقم خورده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع