ظرفیت کودکستان ها یک تا یک و نیم میلیون نفر است/ باید تا سال ۱۴۰۷ صددرصد کودکان ۴ تا ۶ ساله به کودکستان بروند


همتی فر: ظرفیت کودکستان ها یک تا یک و نیم میلیون نفر است/ باید تا سال ۱۴۰۷ صددرصد کودکان ۴ تا ۶ ساله به کودکستان بروند

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: گرچه دوره پیش دبستانی رسمی غیر اجباری است اما اساسنامه تکلیف کرده که باید تا سال 1407 بچه های 4 و 5 و 6 ساله پوشش صد در صدی در کودکستان داده شود. ظرفیت موجود کودکستان ها یک تا یک و نیم میلیون نفر است.

مجتبی همتی فر رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره تعداد  کودکستان هایی که مجوز گزفتن، اظهار داشت: ما قبل از تشکیل سازمان مراکز متعددی به انواع مختلف چه با مجوز قانونی و چه به شکل دیگر مجوزهایی را بصورت غیر رسمی صادر کردند،  برآورد از تعداد مجوز صادره وجود ندارد زیرا سامانه ای نبوده مشخص نیست.

وی ادامه داد: وظیفه ما بر اساس تکلیفی که اساسنامه تعیین کرده تطبیق وضعیت یعنی تطبیق مجوزها بوده که تاکنون 31 هزار پرونده تشکیل شده و از این تعداد پرونده در تطبیق مجوز تاسیس 17500 تا مجوز صادر شده چون فرایندی را باید طی کنند که بخشی به خودشان مربوط است و بخشی به فرهنگی که در استانها باید طی شود و الان 17500 مجوز صادر کردیم که انشاالله  بعد از صدور مجوز تاسیس   وارد گام دوم ازجمله  تعیین مکان، مدیر می شود تا به سال تحصیلی برسد.

کودکستان

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک درپاسخ به این سوال که آیا با توجه به تعداد کودک کمبود  کودکستان وجود دارد یانه؟ توضیح داد: دو تا مولفه مهم در این راستا وجود دارد که گرچه دوره پیش دبستانی رسمی غیر اجباری است اما این نکته است که اساسنامه تکلیف کرده که باید تا سال 1407 بچه های 4 ساله و 5 ساله و 6 ساله پوشش صد در صدی در کودکستان  داده شود. هم اکنون ما باید جمعیتی حدود 4 میلیون کودک و سیاست های فرزند آور  را در نظر بگیریم و هم اکنون  ظرفیت موجود کلا حدود یک میلیون تا یک و نیم میلیون کودک را پوشش می دهدبه همین دلیل به ایجاد ظرفیت نیاز داریم.

بخوانید:  پشت صحنه های دیده نشده از سریال یاغی

 همتی فر در خصوص تاثیر رویداد یارستان کودکستان در کودکستان ها طی سال تحصیلی سال جدید عنوان کرد: سیاست نظارت محتوایی کاری است که باید سازمان انجام دهد؛ ما بصورت پیشینه تعریف کردیم که محتوای مناسب را شناسایی و توسعه و ارزیابی و معرفی می کنیم و آنچه که کودکستان می تواند انتخاب کند از مجموع بسته محتوای معرفی شده است. 

اکران انیمیشن سینمایی لوپتو - کودکان هفت جوی

وی با بیان اینکه نتایج ارزیابی محتواهای رویداد یارستان کودکستان به صورت بخشنامه به کودکستان ها معرفی می شود تصریح کرد: در گام دوم ما برای اولین بار امکان خرید آنلاین  محصولات را فراهم کردیم که هم به چرخه اقتصادی تولید کننده محصول و هم کودکستان برای دسترسی راحت تر به محصولات کمک کردیم و نکته سوم حمایت است که سازوکارهایی که داریم، به ویژه در حوزه محتوایی  برایشان رقم می زنیم. در رویداد یارستان کودکستان دو رویداد ارتقا برگزار شد که به رشد آثار ازلحاظ فریم و تصویرگری و محتوا  کمک کنیم و برخی از شرکت کنندگان رویداد یارستان و کوکستان 2 کسانی بودند که در رویداد قبلی رد شدند و با استفاده از آموزش ها و توانمندی ها توانستند به حد برگزیده برسند.

 انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  خدمت رسانی رایگان ناوگان اتوبوسرانی در روز عید غدیر

منبع