عراق نباید گذرگاهی برای تهدید کشورهای همجوار باشد

وی بر لزوم حفظ حاکمیت عراق و پایبندی به آنچه در قانون اساسی آمده مبنی بر اینکه عراق نباید مکان یا گذرگاهی برای تهدید کشورهای همجوار باشد، تاکید کرد.

منبع

انتهای پیام/

رهبر جریان حکمت ملی عراق خواستار اتکا به قانون اساسی در حل اختلافات بین بغداد و اربیل شد و بیان کرد که امتیاز دادن به نفع عراق و منافع ملی، منافع همه را محقق می سازد به ویژه با توجه به اینکه اگر همه اراده حل این اختلافات و اتکا به اصل حقوق و وظایف در ترسیم هر رابطه‌ای را داشته باشند، فرصت پشت سر گذاشتن اختلافات وجود خواهد داشت.


حکیم مجددا خواستار حمایت از دولت کنونی در رویکردهای جدی‌اش برای تامین خدمات، فرصت شغلی و رفع محرومیت برخی شهرها و استان‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، حکیم و بارزانی در این دیدار درباره تحولات سیاسی عراق و منطقه تبادل نظر کردند و به بررسی تاریخ روابط با حزب دموکرات کردستان و سران ملت کُرد و خانواده بزرگوار بارزانی در مبارزه با دیکتاتوری، تروریسم و ایجاد تجربه جدید دموکراسی پرداختند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در حوزه امنیتی نیز بیان کرد که تروریسم با وجود اینکه تهدید نظامی ندارد، همچنان تهدیدی امنیتی به شمار می‌رود و این مساله مستلزم تداوم هماهنگی امنیتی و تبادل اطلاعات است.

بخوانید:  به گروه دایناسورهای جام جهانی تعلق دارم/ برای ما فقط یک بازی وجود دارد با 3 نیمه مختلف


تاکید حکیم به بارزانی: عراق نباید گذرگاهی برای تهدید کشورهای همجوار باشد

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف