عزیمت بیش از ۵۸ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحیبه گزارش خبرگزاری برنا، محمدحسین آجیلیان گفت: عملیات رفت حج تمتع با انجام ۲۴۴ پرواز از ۱۸ فرودگاه اهواز، ساری، یزد، کرمان، رشت، اردبیل، تبریز، زنجان، شیراز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان و همدان امروز به پایان رسید.

مسئول عملیات حج با بیان اینکه عملیات بازگشت حجاج ایرانی از عربستان سعودی به کشور از یکم تیر ماه سال جاری آغاز می‌شود، اظهار کرد: انجام این عملیات موفق با تلاش تمام مدیران فرودگاه‌ها و همکاران آنها به خصوص در حوزه عملیات هوانوردی و فرودگاهی انجام شده است.

پروازهای حج بدون تاخیر انجام شد

وی تاکید کرد: خدا را شاکریم که توانستیم با افتخار عملیات رفت زائران ایرانی را در ۱۸ فرودگاه کشور به خوبی انجام دهیم و زائران حتی یک دقیقه مشمول تاخیر فرودگاهی نشدند و این نقطه عطفی در اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی در سال جاری بود.

آجیلیان از همکاری بی نظیر اعضای کمیته حفاظتی و امنیت صنعت حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ها در اجرای موفق عملیات حج تمتع امسال تقدیر و تشکر کرد و افزود: لازم است از تلاش‌ها و همکاری‌های مطلوب تمام ارگان‌های درگیر در عملیات حج تمتع امسال در فرودگاه‌های کشور در قالب کمیته‌های تسهیلاتی قدردانی شود.

مسئول عملیات حج تصریح کرد: قطعاً انجام این عملیات بزرگ و موفق مرهون حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری است.

وی اظهار کرد: ۱۸ فرودگاه یاد شده هم اکنون از آمادگی لازم برای اجرای عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی برخوردار هستند و اقدامات مورد نیاز جهت تسهیل عملیات بازگشت حجاج در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

بخوانید:  شهید آیت الله رئیسی به یک معیار برای سنجش مدیران در نظام اسلامی تبدیل شد

آجیلیان در پایان ضمن آرزوی حج مقبول و سعی مشکور برای حجاج ایرانی تاکید کرد: خدمتگزاران مردم در صنعت حمل و نقل هوایی و به خصوص در فرودگاه‌های کشور همچنان در زمینه اعزام هم‌وطنان عزیز به حج تمتع، حج عمره مفرده (مکه مکرمه و مدینه منوره) و عتبات عالیات به وظایف خود به نحوه احسن عمل خواهند کرد.

انتهای پیام/منبع