علائم این مسمومیت خطرناک کاملا مشابه سرماخوردگی است!|

منبع

غضنفری پور خاطرنشان کرد: همچنین باید بر روی دودکش حتما کلاهک H مانند نصب شود که از نفوذ باد به دودکش و لانه سازی پرندگان بر روی دودکش و مسدودشدن مسیر آن جلوگیری کند.

​متخصص مسمومیت‌های اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه علائم اولیه مسمومیت با گاز منوکسید کربن را مشابه علائم سرماخوردگی عنوان کرد.


علائم این مسمومیت خطرناک کاملا مشابه سرماخوردگی است!

غضنفری پور گفت: علائم اولیه مسمومیت با گاز منوکسید کربن بسیار شبیه سرماخوردگی است و شامل علائمی از جمله سردرد، حالت تهوع، استفراغ، خارش و گرفتگی گلو و… می شود، بنابراین اگر افراد علائم مشابه سرماخوردگی پیدا کردند، پیش از آنکه احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا و یا حتی کرونا بدهند باید وسایل گرمایشی و مسیرهای لوله بخاری و دودکش را بررسی کنند.

 

وی افزود: بطور معمول افرادی که بیماریهای زمینه ای مانند بیماریهای قلبی، کلیوی و کبدی دارند، با کمبود اکسیژن سریعتر دچار آسیب خواهند شد، اما بطور معمول ظرف چند ساعت تا حداکثر 12 ساعت آثار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در افراد آشکار می شود.

به گزارش برنا؛ دکتر بهزاد غضنفری پور با اشاره به افزایش موارد مسمومیت با گاز منوکسید کربن در فصل سرما گفت: متاسفانه عمده موارد مسمومیت با این گاز کشنده ناشی از احتراق ناقص گاز در بخاری است و در همین راستا نیاز است که افراد هنگام نصب بخاری حتما رعایت نکات ایمنی را داشته باشند.

بخوانید:  ترکیب ایران برای جام جهانی کشتی فرنگی

این متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت‌ها گفت: با شدت گرفتن علائم مسمومیت، فرد وارد فاز بیهوشی و کما می شود واگر افراد به کما بروند عمدتا جان خود را از دست داده و یا اگر سریعا اقدامات درمانی در خصوص آنها صورت گیرد، احتمال آسیب شدید مغزی در آنها محتمل است، چرا که با وجود منوکسید کربن اکسیژن رسانی به مغز مختل شده و بخش هایی از مغز دچار آسیب شده و فرد به کما می رود.