علت ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

ظاهر شدن خطوط افقی روی تلویزیون در اثر ضربه یا شکستگی پنل تلویزیون

یکی از علت‌های پدیدار شدن خطوط افقی و عمودی روی صفحه تلویزیون آن است که پنل آن خیس شده  یا اصطلاحا آب خورده است. حواستان باشد که مقدار اندکی آب هم می‌تواند باعث خیس شدن پنل و در نهایت ایجاد این خطوط روی صفحه تلویزیون شود. 


آیا این خبر مفید بود؟

ظاهر شدن خطوط رنگی در اثر گرد و غبار 

خط افتادن روی صفحه تلویزیون یکی از اتفاقات رایجی است که ممکن است برای تلویزیون منزل شما هم پیش آید و از آنجایی که این دستگاه جزء وسایل پرکاربرد در منازل است به همین دلیل ممکن است برخلاف سایر وسایل بیشتر دچار خرابی و مشکل شود. 

اگر گرد و غبار موجود در محیط از طریق شکاف‌‎هایی که در عقب تلویزیون وجود دارد وارد تلویزیون شود باعث بروز مشکلاتی مانند ایجاد خطوط روی صفحه تلویزیون می‌شود، اما باید چه کار کنیم؟ شما باید همیشه حواستان به نظافت و گردگیری دوره‌ای تلویزیون باشد و پشت آن را نیز حتما تمیز کنید تا تلویزیون شما از این خطوط بدشکل در اثر گرد و غبار در امان بماند.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده استاگر تلویزیون شما دچار این خطوط شده‌اند و دلهره دارید که آیا نکند پنل تلویزیون آسیب دیده باشد بهتر است از متخصصین  این زمینه بهره گیرید. پیشنهاد ما به شما اگر در شهر مشهد ساکن هستید مجموعه پاراسرویس است که سابقه‌ای طولانی در زمینه تعمیرات تلویزیون دارند که شما می‌توانید در صورت نیاز از متخصصین این مجموعه استفاده کنید. حتی اگر تلویزیون جدید خریداری کرده‌اید و نیاز به نیرویی متخصص برای نصب آن دارید بی‌‍شک نیروی‌های خبره دپارتمان پاراسرویس جزء بهترین انتخاب‌ها برای نصب تلویزیون منزل شما هستند.

بخوانید:  جابه‌جایی بیش از ۳۱ هزار مسافر با ناوگان عمومی در محورهای مواصلاتی خراسان شمالی

6

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود این اتفاق یعنی شل شدن کابل‌ها تشدید شود و باعث پدیدار شدن این خطوط شود، اتصال لپ تاپ به تلویزیون یا قابلیت‌هایی نظیر اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی در صورت استفاده از کابل است.

اگر شما هم روی صفحه تلویزیون خود خطوطی مشاهده کردید باید ابتدا چک کنید تا ببینید آیا این خطوط روی تمامی کانال‎ها ظاهر می‌شوند یا فقط مختص به چند کانال است. اگر فقط در بعضی کانال‌ها این خطوط را مشاهده کردید باید بدانید که علت این مسئله به خاطر دریافت ضعیف سیگنال در این کانال‌ها است و ارتباطی به قسمت سخت افزاری آن ندارد.

ظاهر شدن خطوط افقی و عمودی در بعضی کانال‌ها

اگر شما از تلویزیون منزل خود طولانی مدت استفاده کنید ممکن است شاهد این خطوط در آینده‌ی نه‌چندان دور روی صفحه تلویزیون خود باشید. پیشنهاد می‌شود که روزانه بیشتر از 8 ساعت از تلویزیون استفاده نکنید، زیرا قطعات موجود در آن داغ کرده و همین موضوع باعث خرابی آن می‌شود که بیشترین خرابی هم مربوط به پنل آن است.

اگر شما تمامی کانال‌های تلویزیون را چک کردید و متوجه شدید که روی تمامی کانال‌ها این خطوط مشاهده می‌شود باید یک تست تصویر انجام دهید. البته روش انجام آن در تلویزیون‌های مختلف متفاوت است. اگر در حین تست تصویر هم این خطوط را مشاهده کردید باید بدانید که مشکل از خود تلویزیون است و باید سریعا از نیروی متخصصی در این زمینه کمک بگیرید.

یکی از دلایل پدیدار شدن خطوط افقی و عمودی روی صفحه تلویزیون منزل شما این است که به صفحه آن ضربه‌ای وارد شده و در اثر این برخورد احتمال می‌رود پنل تلویزیون شما شکسته باشد. در این شرایط شما دو راه دارید یا پنل آن را تعویض کنید یا تلویزیون جدیدی خریداری کنید، اما چرا ؟ 

بخوانید:  تاکید "قیاسیان" بر توجه به حوزه آموزش در زمینه فرهنگ ازدواج توسط مشاوران و روانشناسان

آب خوردگی پنل تلویزیون

استفاده طولانی مدت از تلویزیون 

اگر شما نکات ایمنی را به هنگام تمیز کاری صفحه تلویزیون رعایت نکنید و برای مثال از شیشه پاک کن برای تمیز کردن صفحه استفاده کنید ممکن است همین مقدار اندک شیشه پاک کن باعث خیس شدن پنل شود. پس همیشه با یک دستمال خشک و به آرامی از یک جهت نظافت صفحه تلویزیون را انجام دهید. همچنین می‌توانید از محلول‌های مخصوص جهت این کار استفاده کنید. حواستان باشد اگر پنل تلویزیون شما خیس شده است هرگز خودسرانه اقدام به تعمیر آن نکنید.

ظاهر شدن خطوط روی تمامی کانال‌های ورودی

جمع بندی

اتصالات شل و نامناسب

در این مقاله سعی کردیم شما را با علت‌های بوجود آمدن خطوط بدشکل عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون آشنا کنیم. با توجه به علت‌هایی که بیان کردیم باید متوجه شده باشید که چطور می‌شود از این دستگاه پرکاربرد بیشتر و بهتر نگهداری کرد تا چنین مشکلاتی گریبان‌گیر تلویزیون شما نشود. 

7

زیرا حدود 80 درصد قیمت یک تلویزیون را پنل آن تشکیل می‌دهد و پیشنهاد می‌شود اگر تلویزیون منزل شما قدیمی است به جای تعویض آن با پنلی نو، تلویزیون جدیدی خریداری کنید. بهتر است با متخصصی در این زمینه صحبت کنید که پیشنهاد ما به شما اگر در شهر مشهد ساکن هستید مجموعه پاراسرویس است که متخصصین این مجموعه می‌توانند انواع خدمات تعمیر تلویزیون را برای شما انجام دهند.

 


حال اگر این اتفاق برای تلویزیون منزل ما افتاد چه کنیم؟ بهتر است به سرعت با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کمک کنید. برای مثال اگر در شهر مشهد هستید و برند تلویزیون شما برندی مانند ایکس ویژن یا سونی و .. است باید با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن مشهد یا حتی نمایندگی برند سونی و نمایندگی سایر برندها تماس حاصل فرمایید. ما در ادامه مقاله از پاراسرویس قصد داریم شما را با علت‌های بوجود آمدن این خط و خش‌ها بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

بخوانید:  ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج/ برخی از محورهای قزوین و گیلان بارانی است

اگر شما خطوطی را روی صفحه تلویزیون مشاهده کردید ولی این خطوط همیشگی و دائم نبودند. در بعضی مواقع ظاهر شده و حتی کم و زیاد می‌شوند باید بدانید که علت شل بودن کابل ویدئو است و این شل شدن هم ممکن است به خاطر ضربه خوردن یا جا به جا شدن ایجاد شده باشد. در این صورت شما می‌توانید به راحتی با محکم کردن کابل به طور کامل این مشکل را برطرف کنید.