عملکرد دولت در استان فارس/ افتتاح بیش از ٧٨٢ پروژه با اعتباری بالغ بر ١٠ هزار میلیارد ریال

طرح‌های بزرگی نیز نظیر تنگ ابوالحیات و بزرگراه شیراز نی ریز از جمله طرح‌هایی است که در هفته دولت امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

در ادامه به مهمترین اقدامات صورت گرفته در استان فارس طی یکسال گذشته اشاره می شود: 

آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، بیش از ٧٨٢ پروژه با اعتباری بالغ بر ١٠ هزار میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در فارس به بهره برداری می‌رسد.

عملیات راه اندازی و احیاء کارخانه آزمایش مرودشت بعد از سالها تعطیلی و ایجاد اشتغال برای بیش از 40 نفر آغاز شد.

اعطای تسهیلات به بانوان

کاهش جرائم خشن و مسلحانه ، تلاش جهت افزایش ضریب امنیتی استان و کاهش جرائم مرتبط با امنیت عمومی  با هدف اولویت دادن بر اصل پیشگیری و برخورد غیرمقابله ای در مسائل امنیتی با پیشرفت 85 درصدی انجام شد.

مسائل و مشکلات طرح توسعه کارخانه کاشی حافظ شامل تأمین ارز تجهیزات و ماشین آلات وارده از خارج از کشور، برطرف کردن مسائل و مشکلات گمرکی ورود تجهیزات مذکور حل شد.

افزایش تولید و اشتغال در استان و تحقق شعار سال

افزایش احساس امنیت

احیاء 199 واحد صنعتی و معدنی راکدکه شامل  159 واحد داخل شهرک صنعتی،  35واحدخارج از شهرک صنعتی،5 واحد معدن است و منجر به ایجاد1237  شده است.

تمام طرح‌هایی که در هفته دولت امسال در استان فارس قرار است افتتاح شوند به گونه‌ای هستند که قابلیت بهره برداری در آنها وجود دارد.

بخوانید:  آزاده زارعی کاندید بازیگر نقش زن را پیش‌بینی کرد!

طرح کیفی سازی پالایشگاه شیراز با تأمین ارز مورد نیاز و برطرف کردن مسائل و مشکلات گمرکی ورود تجهیزات و برق رسانی پروژه آما ده بهره برداری می باشد.

کارخانه قند ممسنی با پیگیریهای انجام شده بخش زیادی از مطالبات کارگران را  پرداخت کرد.

در طرح کارخانه کاغذسازی زاگرس زرقان که ناتمام مانده بود با پیگیری های انجام شده و جذب سرمایه گذار جدید و تزریق سرمایه مورد نیاز، تجهیزات تکمیلی نصب و آماده بهره برداری می باشد.

انتهای پیام

از جمله واحدهای مهم احیاشده می توان به شرکتهای آب معدنی پارس، هیوا ابزار پاسارگاد، کشت و صنعت خرمنکوه، سیمرغ لارستان، خیرانه بانیان خیر، پارس رشته و معادن خاک نسوز چاه تپه شورجستان آباده، سنگ لاشه کوه مهر کوار، مرمریت کوه نور ارسنجان، مخلوط کوهی لامرد و خاک سرخ نارگان کوران لار اشاره کرد.

اعطای تسهیلات بلا عوض به مبلغ یک میلیارد تومان برای آموزش وایجاد کسب وکار زنان سرپرست خانوار از طریق حمایت بانوان کار آفرین انجام شد که این طرح بیش از 60درصد پیشرفت داشته است.

مسائل و مشکلات واحدهای تملیکی و بازگشت به چرخه تولیدی کارخانه فولاد پایه فارس، دانا الکترونیک پویا  انجام شد.

فعال شدن واحد های تولیدی راکد و ایجاد اشتغال