عملیات اجرایی ساخت 240 واحد مسکن ملی در شهر آبیک آغاز شد


عملیات اجرایی ساخت 240 واحد مسکن ملی در شهر آبیک آغاز شد

در مراسمی با حضور نماینده مجلس و فرماندار آبیک عملیات ساخت 240 واحد مسکن ملی در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ روز دوشنبه در مراسمی با حضور لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک و سایر مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ ساخت مجتمع 240 واحدی مسکن ملی در شهر آبیک به زمین زده شد.

حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک در این مراسم اظهارداشت: تامین مسکن از دغدغه های مهم مردم است و با رویکرد جدی دولت در تامین سرپناه خوشبختانه نهضت خانه دار کردن مردم شدت گرفته است.

وی افزود: در شهرستان آبیک در فاز اول حدود یک هکتار زمین برای ساخت 240 واحد مسکونی در 12 بلوک اختصاص یافته که هر بلوک 5 طبقه و دارای 20 واحد (در هر طبقه 4 واحد) احداث می شود.

فتوحی تصریح کرد: ساخت هر مترمربع این واحدها  5 میلیون و 400 هزارتومان اعلام شده و بر اساس شاخص تورم و نرخ تعدیل، اجرای پروژه پیش خواهد رفت و امیدواریم پیمانکار بموقع به تعهدات خود عمل کند تا مردم در زمان تعیین شده واحدهای خود را تحویل بگیرند.

فرماندار آبیک بیان کرد: بر اساس دستورالعمل های اعلام شده از سوی دولت، آورده متقاضیان حداقل حدود 400 میلیون تومان تعیین شده که در چند مرحله طبق زمان بندی اعلام شده بایستی واریز شود.

فتوحی اضافه کرد: همچنین تسهیلات بانک مسکن نیز حدود 300 میلیون تومان خواهد بود که پرداخت اقساط وام نیز به صورت مشارکت و فروش اقساطی 20 ساله است.

فرماندار شهرستان آبیک اظهارداشت: اگر در مدت 2 سال، احداث واحدها توسط پیمانکار به پایان برسد دوران مشارکت 18 ساله و اگر  3 ساله تکمیل شود دوران مشارکت 17 ساله خواهد بود.

فتوحی گفت: این واحدها هر کدام  98 مترمربع و با احتساب انباری حدود 105 مترمربع زیربنا دارد.

انتهای پیام

 

منبع