غذای سبز ایرانی در «سفره‌خانه» شبکه مستندبه گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ الیاسی تهیه‌کننده و کارگردان  مجموعه «سفره‌خانه» گفت: «سفره‌خانه» در 12 قسمت حدود 22 دقیقه‌ای به معرفی غذاهای اصیل ایرانی پرداخته است؛ فصل جدید این مجموعه در 6 استان اصفهان، چهارمحال بختیاری، یزد، هرمزگان، کرمان و شیراز تصویربرداری شده و می‌کوشد تصویری درست از فرهنگ خوراک مردم ایران از دیرباز تا امروز ارائه دهد.  

«سفره‌خانه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی الیاسی مجموعه‌ای با محوریت غذاهای سبز ایرانی است که در شبکه مستند تولید شده و هر شب ساعت 19:30 پخش می‌شود.

انتهای پیام/

الیاسی گفت: این مستند در لوکیشن‌های محلی تصویربرداری شده و سرآشپزهای ما زنانی هستند که آشپزی را از طبیعت و طباخان متقدم یعنی مادر و مادربزرگ‌هایشان یاد گرفتند و حافظ فرهنگ غذایی ایران هستند. 

این تهیه‌کننده و کارگردان گفت: فصل دوم «سفره‌خانه» از شنبه 16 اردیبهشت ساعت 19:30 در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و از شنبه تا پنجشنبه پخش می‌شود، تکرار این مجموعه هم روز بعد ساعت 10:30 خواهد بود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

غذای سبز ایرانی در «سفره‌خانه» شبکه مستند

او افزود: در فرهنگ خوراک ما از شمال تا جنوب و از شرق تا غربش، فصل‌به‌فصل، جغرافیای طبیعی و کشاورزی داریم و متناسب با هر فصل نیز غذاهایی بی‌نظیر وجود دارد. مثلاً در فصل بهار در منطقه زاگرس گیاهانی به دست می‌آید که با یک تخم‌مرغ ساده طعم بی‌نظیری درست می‌کند. کوکوی ساده کوهی نمونه این غذاهاست که بسیار هم لذیذ است. ما تلاش کردیم تا این تنوع غذایی را در مستند سفره‌خانه به تصویر بکشیم.


|