غرب تصمیات متناقضی را در مورد حقوق بشر اتخاذ می‌کند

 

 

الحوثی با تأکید بر اینکه همه مردم غزه در حال گذراندن یک فاجعه واقعی هستند، افزود: آنچه در شمال نوار غزه می گذرد فراتر از حد فاجعه است و مردم مجبور به خوردن برگ درختان و علوفه حیوانات شدند.

 

 

سید الحوثی با اشاره حمایت همه‌جانبه آمریکا و انگلیس از رژیم صهیونیستی گفت: رئیس‌جمهوری مانند بایدن و مقامات انگلیس و اروپا به دیگران لاف می‌زنند که صهیونیست هستند. وابستگی روسای جمهور آمریکا و مقامات غربی به صهیونیسم به این معناست که آن‌ها دیدگاهی بسیار خصمانه علیه ملت فلسطین و ملت‌های منطقه دارند.

 

رهبر انصارالله تصریح کرد: تخریب مسجد الاقصی و جایگزینی آن با معبد ادعایی همچنان هدف اصلی یهودیان و اشغال بسیاری از مناطق عرب‌نشین است. همچنین کشتارهای نسل کشی و جنایات فجیع در فلسطین حقیقت نفرت آن‌ها از مسلمانان به ویژه اعراب را آشکار می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، رهبر جنبش انصارالله یمن گفت رژیم صهیونیستی در هدف خود برای از میان برداشتن رزمندگان فلسطینی در غزه و بازگرداندن اسرای خود، به طرز بدی شکست خورده است.

او با اشاره به اینکه مسیر اعراب در قبال موضوع فلسطین و مناقشه اعراب و اسرائیل مسیر انحطاط است و به مرز عادی شدن با دشمن رسیده است، تصریح کرد: موضوع فلسطین از نظر انسانی، دینی و اخلاقی به اعراب مربوط می‌شود و ارتباط کاملی با امنیت و منافع واقعی آنها دارد.

رهبر انصارالله خاطرنشان کرد: باوجود بدتر شدن مشکلات مردم و سکوت عربی، دشمن در زمینه تحقق اهداف شومش با شکست مواجه شده است.

رهبر انصارالله با بیان اینکه یکی از مهمترین و اولین موضوعاتی که باید از حوادثی به این بزرگی بهره‌مند شویم، شناخت صحیح دشمن و ماهیت درگیری با آن است، خاطرنشان کرد: آنچه در میان بسیاری از مردم کشورهای منطقه حاکم است، نگاه سطحی و ساده لوحانه به دشمن و تعامل لحظه‌ای با آن است.

بخوانید:  پارکینگ گود فرهنگ منطقه گردشگری عباس اباد ظرفیت ۳ هزار خودرو را دارد/ اغاز تجهیز کارگاه ساخت پارکینگ فرهنگ

 

سید عبدالملک الحوثی ادامه داد: ما باید آگاهانه به یهودیان نگاه کنیم و آن‌ها را همان‌طور که هستند درک کنیم، نه اینکه احمق‌ها سعی در ارائه دیدگاهی توهمی و خیالی از آن‌ها داشته باشند. بینش یهودیان بینشی وحشیانه است و بقیه بشریت را تحقیر می‌کند و انسانیت دیگران را به رسمیت نمی‌شناسد.

سید الحوثی افزود: ابعاد جنایت رژیم صهیونیستی که آمریکا مستقیما در آن مشارکت دارد، فراتر از هر تصوری است.

انتهای پیام/منبع

رهبر انصارالله اضافه کرد: با وجود این قحطی و محاصره، دشمن صهیونیست از مردم شمال نوار غزه می‌خواهد برای رهایی از این معضل کوچ کنند و هر یک از مردم شمال غزه در خیابان‌هایی که دشمن برای آنان به عنوان گذرگاه امن تعیین کرده بود حرکت کردند، هدف تک‌تیراندازها قرار گرفتند.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز پنجشنبه در سخنانی با اشاره به ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه در آستانه ماه ششم جنگ غزه گفت: ادعاهای کشورهای غربی و آمریکا کاملا مغایر با ادعاهایی است که درباره فلسطین مطرح می‌کنند ودر تناقض کامل با شعارهایشان درباره حقوق بشر است.

او با بیان اینکه فتنه تکفیری‌ها، لطمات بسیار شدیدی به ملت وارد کرده و می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر رفتار برخی کشورها تفرقه‌افکنانه باشد با جدیت و تلاش تمام با آن همکاری خواهند کرد، اما اگر موضوع موضع گیری در برابر دشمنان ملت باشد، آن‌ها اصلا آماده هیچ گونه تحرکی نیستند.

او ادامه داد: دشمن اشغالگر تجمع مردم گرسنه غزه در اطراف کامیون های کمک در شمال غزه را به دامی تبدیل کرد تا آن‌ها را هدف قرار دهد.

بخوانید:  حقوق گمرکی تجهیزات و ملزومات پزشکی به یک درصد کاهش یافت+سند

الحوثی با تأکید بر اینکه امت اسلامی باید از غفلت خود بیدار شود و بر اساس مسئولیت خود با آگاهی و بصیرت حرکت کند تا مورد عنایت الهی قرار گیرد، تصریح کرد: ایستادگی مجاهدان غزه، وارد کردن خسارت‌های جانی و مالی به دشمن و انسجام در مقابله دشمن، برای همه مسلمانان درس و عبرت است؛ همان‌گونه که مقاومت حزب الله از بدو پیدایش و کارآمدی آن بوده و اکنون جبهه‌ای بسیار سوزان و آتشین در مقابل دشمن اسرائیلی قرار گرفته و سرمشق و درس بزرگی برای همه ملت است. همچنین اثربخشی، نفوذ و قدرت جبهه یمن که دشمنان به آن اذعان دارند، درس روشنی برای همه مسلمانان است.

رهبر انصارالله با بیان اینکه اکثر کشورهای عربی و اسلامی دیگر چیزی مهم در ارتباط با تهدید صهیونیستی-یهودی علیه ملت ما ندارند، افزود: دشمن صهیونیست تلاش کرد تا موضوع فلسطین و الاقصی را از رسانه‌ها، سیاست‎‌ها و جریان‌ها و از دایره توجه جهانیان خارج کند. دشمنان ملت را در نزاع، درگیری، بحران و تفرقه فرو برده‌اند و عده‌ای را به تعامل و پاسخگویی وادار کرده است.

او خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران حرکت کرد و از مواضع عربی حمایت کرد و در مقابله با دشمن صهیونیستی ایستاد. جمهوری اسلامی ایران بدون شک هدف قرار گرفته است و توطئه‌ها علیه آن در همه اشکال وجود دارد.

 

سید الحوثی ادامه داد: با وجود تشدید فاجعه و ناامیدی اعراب، دشمن آشکارا در دستیابی به اهداف شوم و بد خود ناکام است و با وجود تمام کارهایی که دشمن اسرائیلی در کشتار، ویرانی و گرسنگی انجام داده است، نتوانسته است مردم را جابه‌جا کند. دشمن در از بین بردن مجاهدین در نوار غزه و بازگرداندن اسرایش در غزه، به طرز بدی شکست خورده است. 

بخوانید:  با حکم وزیر ورزش و جوانان جوانمرد سرپرست فدراسیون سه‌گانه شد

 

 

او تأکید کرد هیچ راه نجاتی برای مسلمانان وجود ندارد، مگر اینکه در این منازعه، موضع قرآن کریم و جایگاه اسلام را دنبال کنند و با این موضوع برخورد مسئولانه داشته باشند.

او در ادامه گفت: بیماری‌های واگیردار در میان نزدیک به یک سوم جمعیت غزه که اکثر آن‌ها را کودکان تشکیل می‌دهند، شیوع پیدا کرده است و آنچه قبل از تشدید محاصره توسط دشمن اسرائیلی وارد غزه می‌شد، پاسخگوی پنج درصد نیاز مردم هم نیست که این مقدار بسیار ناچیز است. 

الحوثی افزود: یهودیان جاه‌طلب می‌خواهند نهادی ایجاد کنند که مستقیما از نیل تا فرات کنترل می‌شود و می‌خواهند از آنچه که تحت کنترل خود می‌گیرند، برای کنترل بقیه منطقه و و ثروت آن اقدام کنند.