غشای تصفیه آب هنگام فیلتر شدن، الکتریسیته تولید می کند!

انتهای پیام/

خبرگزاری برنا-زهرا وجدانی؛ در یک رویکرد بسیار غیرمنتظره به انرژی های تجدیدپذیر، محققان کره ای یک غشای پیشرفته ارزان قیمت و به راحتی تولید کرده اند که در واقع برق تولید می کند زیر فاضلاب، آب دریا یا آب های زیرزمینی را به آب آشامیدنی تبدیل می کند.|

بخوانید:  توسعه و عمران شهرها نیازمند تصمیمات عاقلانه و عالمانه مدیران است 

غشای تصفیه آب هنگام فیلتر شدن، الکتریسیته تولید می کند!

این تیم ادعا می‌کند که می‌تواند بیش از 95 درصد از آلاینده‌های کوچک‌تر از صد میلیونیم متر، از جمله ذرات فلزات سنگین و میکروپلاستیک‌هایی را که اکنون در مقادیر ناراحت‌کننده‌ای در آب باران از قطب جنوب تا فلات تبت یافت می‌شود، دفع کند و آن را برای آنها ناامن می‌کند. نوشیدنی به نظر می رسد که بدون توجه به اسیدیته منبع آب نیز کار می کند و در محدوده pH 1-10 به خوبی عمل می کند.


منبع

این تیم اکنون بر روی تحقیقات بعدی کار می کند تا کار خود را به اندازه مربوط به کارخانه افزایش دهد، یک بیانیه مطبوعاتی ادعا می کند که از آنجایی که غشاء را می توان با استفاده از یک فرآیند چاپ ساده بدون محدودیت اندازه تولید کرد، پتانسیل بالایی برای تجاری سازی دارد.

در حالی که این مطالعه ادعا می‌کند که غشاء “عملکرد تولید انرژی بالا” را در آزمایش‌های تجربی نشان می‌دهد، نمونه اولیه آزمایشگاه کوچک است و ارقام قدرت مربوطه نیز همینطور است. چکیده مطالعه حداکثر سطح توان فقط 16.44 میکرووات و حداکثر 15.16 میلی ژول انرژی تولید شده در یک دوره زمانی نامشخص را گزارش می دهد و تولید برق پیوسته است. فقط 10 میکرولیتر آب برای تولید برق برای بیش از سه ساعت کافی بود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف