فرایند جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی چگونه است؟

افرادی که به هر دلیلی در فراخوان سوم نتوانستند ثبت نام خود را تکمیل و نهایی کنند، می‌توانند در فراخوان چهارم شرکت کنند.

بنیاد ملی نخبگان در پایان این گام‌ها، مجموع امتیازات فرد را در قالب نامه به سازمان اداری اعلام می‌کند تا فرایندهای بعدی گزینش، توانمندسازی و معرفی به دستگاه طی شود. به عبارت بهتر، بعد از کانون ارزیابی فرایند استخدام افراد از بنیاد ملی نخبگان خارج می‌شود.

انتهای پیام/منبع

در فراخوان سوم جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی ۳۷۹۴۲ نفر شرکت کردند. از تعداد ثبت‌نام‌شدگان، ۱۴۰۱۹ نفر ثبت درخواست نکرده و ثبت‌نام خود را در سامانه تکمیل نکردند که با توجه به آیین‌نامه‌های موجود به آنان اطلاع‌رسانی شده است و این افراد می‌توانند در فراخوان‌های بعدی شرکت کنند. همچنین تعداد ۱۴۷۵۰ نفر موفق به کسب حد نصاب در جدول امتیازدهی نشدند.

بنیاد همچنبن در معرفی افراد واجدالشرایط به سازمان اداری استخدامی، سیاست سه برابر ظرفیت را در دستورکار خود قرار داده است؛ بنابراین صرف معرفی فرد از سوی بنیاد ملی نخبگان به سازمان اداری استخدامی، به معنای اتمام فرایند استخدام نیست. از سوی دیگر دستگاه میزبان از بین افراد معرفی‌شده، گزینش‌های لازم را انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ فرایند بررسی پرونده‌های متقاضیان جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی در بنیاد ملی نخبگان در حال انجام است و به زودی افرادی که امتیازات لازم را کسب کنند، به سازمان اداری استخدامی معرفی می‌شوند.

بر همین اساس، در فراخوان سوم جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی که بهمن ماه سال گذشته آغاز شد، تعداد ۹۱۷۱ نفر توانستند حد نصاب لازم را کسب و به مرحله بعدی یعنی بررسی پرونده وارد شوند که در این مرحله اگر پرونده فردی نقض داشته باشد، می‌تواند آن را رفع و ادامه فرایند را طی کند. (بر اساس جداول امتیازدهی ابلاغی سازمان اداری استخدامی و کمیته مشترک سه جانبه بنیاد ملی نخبگان، سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه، حد نصاب امتیاز در دوره کارشناسی ۳۵، در کارشناسی ارشد 40 و در دکترا ۵۰ است و فعالیت‌های افراد در عرصه‌های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، فرهنگی-اجتماعی و سایر فعالیت‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد).

بخوانید:  رفتار کادر فنی و فدراسیون ثابت کرد برنامه‌ای برای تیم ملی نداریم

حضور در کارگروه شناسایی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه و بررسی کیفی پرونده افراد و در نهایت امتیازدهی در این کارگروه، گام بعدی فرایند جذب است. پس از آن افراد به کانون ارزیابی معرفی خواهند شد. در این کانون نیز امتیازاتی به آنان تعلق می‌گیرد. در هر مرحله از فرایند جذب و تکمیل پرونده، اطلاع‌رسانی به متقاضیان از طریق پیامک صورت می گیرد.