فرعون بسیار مشهور مصر به فرانسه سفر می‌کند!


فرعون بسیار مشهور مصر به فرانسه سفر می‌کند!

فرانسه قصد دارد، تابوت چوبی رامسس دوم و 180اثر تاریخی دیگر متعلق به مصر باستان را در نمایشگاهی بین‌المللی به نمایش بگذارد

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ فرانسه از هفتم آوریل تا ششم سپتامبر سال جاری میزبان نمایشگاه “رامسس طلای فراعنه” خواهد بود. این کشور برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه مذکور در نظر دارد تا برای اولین بار بعد از 47 سال، تابوت چوبی نقاشی شده متعلق به رامسس دوم ملقب به «رامسس کبیر» به پاریس منتقل کند تا علاقه‌مندان امکان بازدید از آن را پیدا کنند.

تابوت رامسس دوم طی 45 سال گذشته، بیشتر روزهای خود را در «موزۀ ملی تمدن مصر» در شهر قاهره سپری کرده است.

تابوت این فرعون قدرتمند مصری از سلسلۀ نوزدهم فراعنه که حکومتی به طول 67 سال داشت و جزوء جنگجویان بزرگت تاریخ محسوب می‌شود، نخستین بار در سال 1976 برای برگزاری نمایشگاهی مشابه به شهر پاریس آمده بود تا گردشگران از آن بازدید کنند.

نقش تابوت مذکور به شکل بدن فرعون کنده‌کاری شده است و جزئیات پیکر رامسس از جمله بافت ریشش نیز روی آن نقاشی شده است! تابوت بدنه‌ای از جنس چوب سرو دارد.

تابوت رامسس در قرن نوزدهم میلادی طی حفاری‌های باستان‌شناسی در مصر کشور شد، پیکرۀ آن رامسس را در حالی نشان می‌دهد که دو دست را روی سینه قرار داده است، عصا و شلاق مخصوص فراعنۀ مصر را نیز در دست دارد.

فرانسه قصد دارد در این نمایشگاه میراث فرهنگی و تاریخی، 180 اثر دیگر از مصر باستان را هم کنار تابوت رامسس دوم به نمایش بگذارد.

براساس گزارش یورونیوز مسئولان برگزاری این نمایشگاه قصد دارند با استفاده از فناوری واقعیت مجازی کاری کنند تا بازدید کنندگان نمایشگاه امکان تجربۀ مجازی حضور در مصر باستان را نیز داشته باشند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع